Castel di SangroVšechny poznatky, které lidé za staletí nashromáždili o Castel di Sangro, jsou nyní k dispozici na internetu a my jsme je pro vás shromáždili a uspořádali co nejpřístupnějším způsobem. Chceme, abyste měli rychlý a efektivní přístup ke všem informacím o Castel di Sangro, které chcete vědět, aby vaše zkušenost byla příjemná a abyste měli pocit, že jste skutečně našli informace o Castel di Sangro, které jste hledali.

Pro dosažení našich cílů jsme se snažili nejen získat co nejaktuálnější, nejsrozumitelnější a nejpravdivější informace o Castel di Sangro, ale dbali jsme také na to, aby design, čitelnost, rychlost načítání a použitelnost stránky byly co nejpříjemnější, abyste se mohli soustředit na to podstatné, znát všechny dostupné údaje a informace o Castel di Sangro, aniž byste se museli starat o cokoli dalšího, o to jsme se již postarali za vás. Doufáme, že jsme dosáhli svého cíle a že jste našli informace, které jste chtěli o Castel di Sangro. Proto vás vítáme a vyzýváme, abyste si i nadále užívali používání scientiacs.com.

Castel di Sangro

Catiéllë   ( neapolský )
Obec Castel di Sangro
Údolí Castel di Sangro
Údolí Castel di Sangro
Umístní Castel di Sangro
Castel di Sangro se nachází v Itálii
Castel di Sangro
Castel di Sangro
Umístní Castel di Sangro v Itálii
Castel di Sangro se nachází ve mst Abruzzo
Castel di Sangro
Castel di Sangro
Castel di Sangro (Abruzzo)
Souadnice: 41 ° 47'00 "N 14 ° 6'00" E / 41,78333 ° N 14,10000 ° E / 41,78333; 14,10000 Souadnice : 41 ° 47'00 "N 14 ° 6'00" E / 41,78333 ° N 14,10000 ° E / 41,78333; 14,10000
Zem Itálie
Kraj Abruzzo
Provincie L'Aquila (AQ)
Frazioni Roccacinquemiglia, Località Pontone, Località Sant'Angelo
Vláda
  Starosta Umberto Murolo ( PDL )
Plocha
  Celkem 83,98 km 2 (32,42 sq mi)
Nadmoská výka
805 m (2641 stop)
Populace
 (2013)
  Celkem 6 461
  Hustota 77/km 2 (200/sq mi)
Demonym Castellani
asové pásmo UTC+1 ( SE )
  Léto ( DST ) UTC+2 ( SEL )
Potovní smrovací íslo
67031
Vytáení kódu 0864
Svatý patron San Rufo
Svatý den 27. srpna
webová stránka Oficiální webové stránky

Castel di Sangro (místn Catiéllë ) je msto s 6 641 obyvateli (od roku 2013) v provincii L'Aquila v Abruzzu ve stední Itálii . Je to hlavní msto oblasti Alto Sangro e Altopiano delle Cinque Miglia .

Zempis

Castel di Sangro se nachází v blízkosti eky Sangro , v údolí v Apeninských horách .

Sousedními msty jsou Roccaraso , Pescocostanzo , Rivisondoli , San Pietro Avellana a Montenero Val Cocchiara .

Djiny

Castel di Sangro byl ímanm znám jako Aufidena (msto Samnit ). Je to rodový dm tetí a poslední linie rodu Caesar (Catulus Caesar).

Hlavní památky

Sport

Msto získalo uritou popularitu v polovin devadesátých let díky exploitm místního fotbalového klubu Castel di Sangro Calcio. V roce 1996 navtívil Castel di Sangro americký autor Joe McGinniss, který napsal knihu The Miracle of Castel di Sangro , knihu o týmu, který se dostal pes 5 lig, aby se dostal do Serie B , druhé nejvyí ligy italského fotbalu. Klub nyní hraje na úrovni Abruzzo Promozione , pt úrovní pod Serií B.

Okresy

Castel di Sangro je rozdlena do esti okres:

  • Civita
  • Stazione
  • Colle
  • Codacchiola
  • Ara
  • Piazza

Peprava

Castel di Sangro je po mnoho let tranzitním místem pro mnoho lidí, protoe je díky své poloze branou do Abruzza.

Silnice

Hlavní silnice jsou:

  • Silnice Sangro Valley, dálnice spojující Castel di Sangro s Val di Sangro a poté s Jaderským moem. Stejná silnice pokrauje dlouhý úsek na jih a pouívají ji tisíce turist, kteí pocházejí z oblastí Kampánie a dalích oblastí jiní Itálie.
  • SS 17, rychlá silnice spojující L'Aquila s Foggia. Tato silnice je velmi frekventovaná, s místním i prjezdným provozem. Jeho skutená kapacita je asto pekroena a dolo k velkému potu nehod, z nich nkteré byly smrtelné. Je vak obecn dobe udrovaný a zstává otevený po celou zimu, a to navzdory vysoké nadmoské výce trasy.
  • Dálnice Isernia - Castel di Sangro. Dokonena v roce 2011, tato silnice zkrátila dobu jízdy z Alto Molise na Alto Sangro na polovinu.

Sesterské msto

Reference

externí odkazy

Opiniones de nuestros usuarios

Kevin Stehlík

Děkuji za tento příspěvek na Castel di Sangro, přesně to jsem potřeboval.

Gabriel Martinková

Tento příspěvek na Castel di Sangro mi pomohl na poslední chvíli dokončit práci na zítřek. Už jsem se viděl, jak zase používám Wikipedii, což nám učitelka zakázala. Díky za záchranu.

Leopold Němec

Tento záznam o Castel di Sangro je velmi zajímavý.

Andrea žák

Zjistil jsem, že informace, které jsem našel o Castel di Sangro, jsou velmi užitečné a příjemné. Kdybych měl dát "ale", možná by to bylo tak, že to není dostatečně inkluzivní ve svém znění, ale jinak je to skvělé.