Castanea crenataVšechny poznatky, které lidé za staletí nashromáždili o Castanea crenata, jsou nyní k dispozici na internetu a my jsme je pro vás shromáždili a uspořádali co nejpřístupnějším způsobem. Chceme, abyste měli rychlý a efektivní přístup ke všem informacím o Castanea crenata, které chcete vědět, aby vaše zkušenost byla příjemná a abyste měli pocit, že jste skutečně našli informace o Castanea crenata, které jste hledali.

Pro dosažení našich cílů jsme se snažili nejen získat co nejaktuálnější, nejsrozumitelnější a nejpravdivější informace o Castanea crenata, ale dbali jsme také na to, aby design, čitelnost, rychlost načítání a použitelnost stránky byly co nejpříjemnější, abyste se mohli soustředit na to podstatné, znát všechny dostupné údaje a informace o Castanea crenata, aniž byste se museli starat o cokoli dalšího, o to jsme se již postarali za vás. Doufáme, že jsme dosáhli svého cíle a že jste našli informace, které jste chtěli o Castanea crenata. Proto vás vítáme a vyzýváme, abyste si i nadále užívali používání scientiacs.com.

Castanea crenata
Castanea crenata3.jpg
Vdecká klasifikace Upravit
Království: Plantae
Clade : Tracheofyty
Clade : Krytosemenné rostliny
Clade : Eudicoti
Clade : Rosids
Objednat: Fagales
Rodina: Fagaceae
Rod: Castanea
Druh:
C. crenata
Binomické jméno
Castanea crenata

Castanea crenata , známá jako korejský katan , korejská kastanea a japonský katan , je druh katanu pvodem z Japonska a Koreje . Castanea crenata vykazuje odolnost vi Phytophthora cinnamomi , houbovému patogenu, kterýu nkolika druh Castaneazpsobuje onemocnní inkoustem . Mechanismus rezistence Castanea crenata na Phytophthora cinnamomi me pocházet z exprese genu podobného Cast_Gnk2.

Popis

Castanea crenata je malý a stedn velký listnatý strom dorstající do výky 1015 m. Tyto listy jsou podobné tm z katanu setého , akoli obvykle o nco mení, 8-19 cm dlouhé a 3-5 cm iroké. Mezi kvty obou pohlaví jsou hrazeny v 7-20 cm dlouhé, vzpímené jehndách, samí kvty v horní ásti a samií kvty ve spodní ásti. Objevují se v lét a na podzim se ze samiích kvt vyvinou ostnaté kupule obsahující 37 nahndlých oech, které se prolévají v íjnu.

Kultivace a pouití

Castanea crenata je dleitý strom v Japonsku a Koreji pro svou tkou produkci sladkých, jedlých oech . Pro velké velikosti oech byla vybrána ada kultivar . Hojn se pstuje také ve východní ín a na Tchaj -wanu .

Je odolný vi katanovou plíse a nemoci inkoustu , a z tchto dvod je dleitá v Severní Americe ve vývoji rezistentních hybrid a genetického inenýrství z amerického katanu , která je náchylná k obma houbových patogen.

Píklady evropských × japonských hybridních kultivar jsou:

Galerie

Reference

Opiniones de nuestros usuarios

Ingrid Pešek

Záznam o Castanea crenata pro mě byl velmi užitečný.

Ferdinand Kašparová

V tomto příspěvku o Castanea crenata jsem se dozvěděl věci, které jsem nevěděl, takže teď můžu jít spát.

Stella Malá

Záznam o Castanea crenata pro mě byl velmi užitečný.

Michal Staněk

Toto je dobrý článek o Castanea crenata. Poskytuje potřebné informace bez excesů.