CastaliaVšechny poznatky, které lidé za staletí nashromáždili o Castalia, jsou nyní k dispozici na internetu a my jsme je pro vás shromáždili a uspořádali co nejpřístupnějším způsobem. Chceme, abyste měli rychlý a efektivní přístup ke všem informacím o Castalia, které chcete vědět, aby vaše zkušenost byla příjemná a abyste měli pocit, že jste skutečně našli informace o Castalia, které jste hledali.

Pro dosažení našich cílů jsme se snažili nejen získat co nejaktuálnější, nejsrozumitelnější a nejpravdivější informace o Castalia, ale dbali jsme také na to, aby design, čitelnost, rychlost načítání a použitelnost stránky byly co nejpříjemnější, abyste se mohli soustředit na to podstatné, znát všechny dostupné údaje a informace o Castalia, aniž byste se museli starat o cokoli dalšího, o to jsme se již postarali za vás. Doufáme, že jsme dosáhli svého cíle a že jste našli informace, které jste chtěli o Castalia. Proto vás vítáme a vyzýváme, abyste si i nadále užívali používání scientiacs.com.

Castalia
Castalia jaro delphi.jpg
Vodní rituál v Delphi
Seskupení Legendární stvoení
Podskupina Vodní duch
Zem ecko
Kraj Delphi

Castalia / k s t e l i / ( staroetina : ), v ecké mytologii , byl Naiad - nymfa , dcerou Achelous který obýval Castalian pruinu v Delphi . Ve starích tradicích ji kastalské jaro existovalo v dob, kdy Apollo piel do Delphi hledat Python. Podle nkterých byla voda pro Castalia darem od eky Cephisus .

Latinský básník Lactantius Placidus ve svém komentái k Statius " Thebaid íká, e k útku milostné zálohy Apolla, Castalia transformovala se do fontány v Delphi, na úpatí hory Parnas , nebo na horu Helicon . Inspirovala genialitu poezie tm, kteí pili její vody nebo poslouchali jejich tichý zvuk; posvátná voda byla také pouívána k itní delfských chrám. Apollo zasvtil Castalia múzám ( Castaliae Musae ).

Nmecký spisovatel 20. století Hermann Hesse pouil Castalii jako inspiraci pro název futuristické fiktivní utopie ve své he Magnum opus The Glass Bead Game z roku 1943 . Castalia je domovem strohého ádu intelektuál s dvojím posláním: provozovat internátní koly pro chlapce a vychovávat a hrát hru Glass Bead.

Viz také

Reference

externí odkazy


Opiniones de nuestros usuarios

Tom Beran

Tento článek o Castalia mě zaujal, připadá mi zvláštní, jak dobře jsou slova změřena, je jako...elegantní.

Oskar Pešek

Potřeboval jsem najít něco jiného o Castalia, což nebyla typická věc, která se vždy čte na internetu, a tento článek z Castalia se mi líbil.