Cassper NyovestVšechny poznatky, které lidé za staletí nashromáždili o Cassper Nyovest, jsou nyní k dispozici na internetu a my jsme je pro vás shromáždili a uspořádali co nejpřístupnějším způsobem. Chceme, abyste měli rychlý a efektivní přístup ke všem informacím o Cassper Nyovest, které chcete vědět, aby vaše zkušenost byla příjemná a abyste měli pocit, že jste skutečně našli informace o Cassper Nyovest, které jste hledali.

Pro dosažení našich cílů jsme se snažili nejen získat co nejaktuálnější, nejsrozumitelnější a nejpravdivější informace o Cassper Nyovest, ale dbali jsme také na to, aby design, čitelnost, rychlost načítání a použitelnost stránky byly co nejpříjemnější, abyste se mohli soustředit na to podstatné, znát všechny dostupné údaje a informace o Cassper Nyovest, aniž byste se museli starat o cokoli dalšího, o to jsme se již postarali za vás. Doufáme, že jsme dosáhli svého cíle a že jste našli informace, které jste chtěli o Cassper Nyovest. Proto vás vítáme a vyzýváme, abyste si i nadále užívali používání scientiacs.com.

Cassper Nyovest
Cassper Nyovest vystupuje v roce 2014
Cassper Nyovest vystupuje v roce 2014
Základní informace
Rodné jméno Refiloe Maele Phoolo
Také známý jako
 • Mufasa
 • Abuti Fill Up
narozený ( 1990-12-16 )16. prosince 1990
Montshioa, Mahikeng, Severozápadní provincie , Jiní Afrika
Pvod Mahikeng, severozápadní provincie
ánry
Povolání
 • Hudebník
 • producent nahrávek
 • podnikatel
Nástroje
Aktivní roky 2013 souasnost
títky
Související akty
webová stránka casspernyovest .com

Refiloe Maele Phoolo (narozený 16. prosince 1990), profesionáln známý jako Cassper Nyovest , je jihoafrický rapper, skladatel, podnikatel a hudební producent. Narodil se a vyrstal v Mahikeng , North West , on je povaován za jeden z nejúspnjích umlc v Jiní Africe. V roce 2014 zaloil vlastní nahrávací spolenost Family Tree Records . Nyovest se proslavil vydáním svého debutového studiového alba Tsholofelo (2014), které produkovalo úspné singly Gusheshe a Doc Shebeleza .

S jeho úspchem vyprodání vstupenek na jeho koncert Fill Up The Dome (2015), který se konal v Ticketpro Dome v Johannesburgu . Úspch akce sledoval Nyovest s píponou Fill Up, aby se kadoron podnítilo více koncert na rzných stadionech, vetn Orlando Stadium (2016) a FNB Stadium (2017), také v Johannesburgu, Moses Mabhida Stadium (2018) v Durbanu , a Royal Bafokeng Stadium (2019) na severozápad .

Nyovest vydal své stejnojmenné studiové album Refiloe , vydané 31. íjna 2015, na svém koncertu Fill Up The Dome . Album spolupracuje s nkolika umlci vetn The Game , DJ Drama , Stonebwoy a Casey Veggies . Na tento úspch navázal kriticky uznávaným tetím studiovým albem Thuto (2018) a tvrtým studiovým albem Sweet and Short (2019) zameným na kwaito .

Raný ivot

ekl jsem rodim, e si radji pjdu za svým snem, který, jak vím, vyjde.

- Cassper Nyovest, hovoící o své cest ze koly

Refiloe Maele Phoolo se narodil 16. prosince 1990 v Mafikengu , tvrti North West , manelm Muzuki a Letsebela Phoolo. Nyovest má sestru Tsholofelo Phoolo a jeho zesnulého bratra Khotso Phoola, který zemel v roce 2003. Navtvoval stední kolu Sol Plaatjie, kde byl sportovcem a úastnil se rzných sport. Nyovest zaal rapovat ve vku 12 let. V roce 2006 neuspl u zkouek stupn 10, které ho vedly k pesthování do domu jeho babiky v Potchefstroomu . Proto se v roce 2007 rozhodl v 16 letech odejít ze stední koly.

V roce 2008 se Nyovest pesthoval do Johannesburgu, aby se vnoval kariée v hudb jako rapper a producent, poté, co ekl svým rodim, e by si radji el za svým snem, o kterém vil, e se mu to povede, ne aby ho hrál na jistotu a celý ivot litoval.

Hudební kariéra

20042014: Zaátky a Tsholofelo

V roce 2004 zaloil Nyovest se svými páteli hip hopovou skupinu Childhood Gangsta, zatímco mu bylo 13. Poté odeel, aby se pipojil ke své následující skupin Slow Motion, která mla osm len vetn hudebního producenta Aashish Gangaram z Ganja Beatz. Poté, co vypadl ze koly, Nyovest podepsal s motswako gramofonovou Impact Sounds, která také podepsala umlce vetn Tuks Senganga a Morafe v roce 2006, ale vztah mezi Nyovest a Impact Sounds zakoenil kvli kreativním rozdílm. V roce 2008 se ob strany rozdlily a Nyovest byl v té dob nezávislým umlcem.

Nyovest se vrátil dom a vytvoil vlastní nahrávací spolenost. Ped zaloením své znaky byl Nyovest objeven pozdním rapperem Hip Hop Pantsula pi hraní a pedstavil Nyovest ve své písni Wamo Tseba Mtho.

Nyovest vydal svj debutový singl Gusheshe s Okmalumkoolkat v roce 2013 a v roce 2014 poté zaloil nahrávací spolenost Family Tree Records . Jeho druhý singl, Doc Shebeleza , byl proputn v tomto roce, pojmenovaný pro Kwaito umlce Doc Shebeleza. Píse získala pozitivní recenze od veejnosti a byl chválen pozoruhodnými iny vetn zpvaky Yvonne Chaka Chaka .

Dne 18. ervence 2014 vydal Nyovest své debutové album Tsholofelo pojmenované po své seste. Album bylo mimoádným úspchem, vrcholilo íslo 1 v albovém ebíku iTunes SA po dobu 2 po sob jdoucích msíc (ervenec a srpen). V íjnu 2014, Nyovest byl zaazen ne. 1 v poadu MTV Base , The Hottest MC in Africa, a byl zaazen ne. 2 na MTV SA's Hottest MCs ve stejném roce.

20152016: Refiloe

S úspchem Tsholofelo , Nyovest vydala platinové edici alba s novými písnmi pidanými a spolupráce s Casey vegetariáni , DJ Drama , Wizkid a Anatii . Platinová edice byla vydána 17. dubna 2015 s limitem 10 000 výtisk.

Ve tetím tvrtletí roku 2015 Nyovest oznámil, e plánuje titulkovat koncert v Ticketpro Dome v Johannesburgu dne 31. íjna 2015 s názvem Fill Up The Dome . Citoval: Chci zaplnit kupoli, která v souasné dob pojme a 20 000 lidí ... do plné kapacity. Zmínil také, e jeho druhé album Refiloe vyjde v den akce.

Dne 14. srpna 2015 vydal Nyovest Mama I Made It (#MIMI) , co je singl z jeho druhého alba a jedna z propaganích písní pro Fill Up The Dome . Nyovestovi se podailo vyprodat lístky na svou akci, jak oznámil 25. íjna 2015 na svém twitterovém útu. V den akce obdreli kupující vstupenek bezplatnou kopii alba Refiloe . Akce vedla k tomu, e se album v ten den stalo certifikovaným zlatem . Album bylo poté certifikováno jako platinové pro zásilky pesahující 40 000 kopií na domácím trhu.

Nyovest také oznámil svou druhou akci stejného umístní Fill Up Orlando Stadium na stadionu Orlando , Soweto v Johannesburgu, 29. íjna 2016. Tato událost byla úspná, protoe byla celkem 40 000 návtvník (kapacita stadionu). Pro rok 2015 i 2016 byl Nyovest zaazen ne. 1 na MTV Base: seznam nejhavjích MC od SA . Byl také zaazen ne. 1 na Hottest Rapper 2016 v Africe od roku 2014.

2017 -souasnost : Thuto a Sweet and Short

Dne 4. bezna 2017 vydal Nyovest první singl Tito Mboweni ze svého tetího alba Thuto . Pojmenována podle jihoafrického ministra financí a bývalého guvernéra SARB Tita Mboweniho , píse se komern proslavila lyrickým citátem Shaa Shaa, co je onomatopoie pro zvuk bankovek.

Thuto bylo vydáno 5. kvtna 2017. Bylo certifikováno zlatem spoleností RiSA v den jeho vydání a poté bylo certifikováno jako platina bhem následujících týdn. Nyovest oznámil svou tetí akci Fill Up, která se konala 17. listopadu 2017, na stadionu s kapacitou 94 736 stadión FNB Stadium v Johannesburgu. Akce byla naplánována tak, aby zaplnila pouze 75 000 jejích kapacit, co byla jeho nejvtí výzva. Nyovest ml njaké potíe s financováním show, ale nakonec získal 3 hlavní sponzory, kteí mu pomohli : Cîroc SA, SABC 1 a Budweiser . Akce neprodala vechny své lístky, ale byla úspná.

V roce 2018 vydal Nyovest své tvrté album Sweet and Short . V den vydání bylo album certifikováno jako platinové. Nyovestovo místo konání akce Fill Up se konalo na stadionu Moses Mabhida v Durbanu, který byl naplánován na 1. prosince 2018. Podailo se mu prodat 68 000 lístk, co byl píznivý výsledek. Následující den vystoupila Nyovest na akci Global Citizen Festival pedstavené nadací Motsepe Foundation : Mandela 100 s titulky Beyoncé a Jay-Z . Pi pedávání cen Mzansi Kwaito a House Music Awards získal jeho singl Gets Getsa 2.0 cenu Best New Age Kwaito Song. Dne 15. prosince 2019 vystoupil Nyovest na svém pátém roníku akce Fill Up, která se konala na stadionu Royal Bafokeng v Rustenburgu , mst severozápadu - provincii, kde se narodil. Poté, co byl kritizován fanouky hip hopu, e opustil ánr, se Cassper Nyovest vrací v roce 2020 s hip hopovou skladbou s názvem Good For That

11. záí 2020 vylo jeho páté studiové album Any Minute Now . Na albu jsou Zola 7, Samthing Soweto , Langa Mavuso, Tellaman, Youngsta CPT, Busiswa , Nadia Nakai , Khuli Chana , Tuks, Mo 'Molemi, Towdee Mac a DJ Lemonka.

Na jihoafrickém ocenní Hip Hop Awards 2020 získal ti ceny vetn; Píse roku, Album roku a Nejlepí mu.

30. ervence 2021 Cassper upustil své vbec první studiové album Amapiano, které se skládá z 10 skladeb pedstavujících Abidoza, Samthing Soweto , LuuDadeejay, Kammu Dee, Lady Du, Ma Lemon, Semi Tee, Boohle, DJ Sumbody, Reece Madlisa, Thulz a Zuma . 4. záí 2021 se vydal do Velké Británie na turné AmaFest spolu s DJ Maphorisa, DBN Gogo, Focalistic na podporu ánru Amapiano . 30. záí se po boku Boohle pedstavil na Abidozov skladb Umjolo.

Televize

9. záí 2021 se stal hostitelem Braai show s Cass, která vysílá na SABC 1 .

Obchodní podniky

Potvrzení

Nyovest získal nkolik dohod o podpoe s rznými spolenostmi, zejména se znakou vodky, Ciroc, co je jedna z jeho nejvtích dohod o podpoe v jeho dosavadní kariée. Jejich schválení zaalo v roce 2017, kdy Nyovest ve svém hudebním videu zobrazil nkolik lahví Cîroc Tito Mboweni . Ciroc poté pedstavil jejich dohodu s Nyovestem. V roce 2015 spolenost Nyovest schválila s MTN a AG Mobile uvedení smartphonu s názvem AG Hashtag, který byl inspirován a ásten jím navren. Schválil také dalí znaky, vetn Shoprite , Samsung South Africa , Coca-Cola , KFC SA , Castle Lite a Nike SA .

Family Tree Records

Jako podnikatel zaloil Nyovest Family Tree Records . Nahrávací spolenost byla zaloena v roce 2014 po jeho odchodu z labelu Impact Soundz .

Koen slávy

V ervenci 2021 zaloil tenisovou spolenost Root of Fame pod Drip Footwear.

Billiato

6. záí 2021 uvedl na trh vlastní znaku lihovin Billiato.

Osobní ivot

V ervenci 2015, po msících vzájemného popírání romantických vztah, Nyovest a hereka Boitumelo Thulo konen v ervencovém vydání DRUM potvrdily , e spolu chodí. Titulek na obálce asopisu naznaoval, e se pár zasnoubil, ale Nyovest a Thulo to pozdji popeli a tvrdili, e asopis pouil nadpis jako trik ke zvýení treb. Pár se rozeel v prosinci 2015.

Kontroverze

Svár

V roce 2014 se Nyovest zapletl do sporu s dlouholetým rivalem AKA . Jak Nyovest tvrdil, e jeho píse Doc Shebeleza byla nejvtí písní v jihoafrickém hip-hopu, AKA, která propagovala svj nový singl Congratulate , projevila rozpor, kdy na twitteru uvedl: Bhá kolem rapper a íká, e získal nejvtí píse zem ... Vyzývám vás, abyste nali jeho píse v iTunes Top 100 ". Poté Nyovest reagoval tweetem s uvedením dvod, pro byla jeho píse vtí ne píse AKA. Argument se stupoval, protoe oba rappei na sebe nkolikrát odpovídali. V srpnu 2014 byla dvojice naplánována na vystoupení na hudební show SABC 1 Live Amp, kdy len doprovodu AKA údajn vytáhl zbra na Casspera a jeho tým. Dalí kontroverze vyvstala v roce 2015, kdy Cassper obvinil AKA z toho, e mu dal facku, co vedlo oba rappery k uvolnní skladeb. V roce 2018, kdy byl Nyovest dotázán na stav jeho sporu s AKA, uvedl, e se tito dva nikdy neshodnou, co se zatím ukázalo jako pravda.

Soudní spory a obanské spory

V roce 2018, xitsonga hudebník, Benny Mayengani bylo to jeho koncert s názvem, #FillUpGiyaniStadium . Jeliko Mayengeni pouil podobnou píponu (Fill Up/#FillUp) jako Nyovest, Nyovest poté obvinil Mayenganiho za pouívání jeho ochranné známky ve form zaslání dopisu o zastavení a uputní . Vyetování odhalilo, e Nyovest dosud nevlastní ochrannou známku #FillUp a neme podniknout ádné kroky.

Ceny a nominace

Nyovest byl ocenn a nominován na rzná hudební ocenní na místní i mezinárodní úrovni. Jeho první sada ocenní byla v roce 2013, kdy získal tyi ceny ve druhém roníku South Africa Hip Hop Awards . Dne 13. dubna získal nominaci na 12. cenu Headies v Nigérii v kategorii Nejlepí africký umlec po boku Nasty C, Sarkodie z Ghany, keské skupiny Sauti Sol a tanzanské zpvaky Vanessy Mdee.

Diskografie

Studiová alba

 • Tsholofelo (2014)
 • Refiloe (2015)
 • Thuto (2017)
 • Sladké a krátké (2018)
 • AMN (Any Minute Now) (2020)
 • Sweet and Short 2.0 (2021)

Reference

externí odkazy

Opiniones de nuestros usuarios

Lubomir Malý

Tento článek o Cassper Nyovest mě zaujal, připadá mi zvláštní, jak dobře jsou slova změřena, je jako...elegantní.

Radka Smejkalová

Opravit. Poskytuje potřebné informace o Cassper Nyovest.

Marta Stejskal

Skvělý příspěvek o Cassper Nyovest.

Vladislava Sýkora

Pěkný článek z Cassper Nyovest.