CassouletVšechny poznatky, které lidé za staletí nashromáždili o Cassoulet, jsou nyní k dispozici na internetu a my jsme je pro vás shromáždili a uspořádali co nejpřístupnějším způsobem. Chceme, abyste měli rychlý a efektivní přístup ke všem informacím o Cassoulet, které chcete vědět, aby vaše zkušenost byla příjemná a abyste měli pocit, že jste skutečně našli informace o Cassoulet, které jste hledali.

Pro dosažení našich cílů jsme se snažili nejen získat co nejaktuálnější, nejsrozumitelnější a nejpravdivější informace o Cassoulet, ale dbali jsme také na to, aby design, čitelnost, rychlost načítání a použitelnost stránky byly co nejpříjemnější, abyste se mohli soustředit na to podstatné, znát všechny dostupné údaje a informace o Cassoulet, aniž byste se museli starat o cokoli dalšího, o to jsme se již postarali za vás. Doufáme, že jsme dosáhli svého cíle a že jste našli informace, které jste chtěli o Cassoulet. Proto vás vítáme a vyzýváme, abyste si i nadále užívali používání scientiacs.com.

Cassoulet
Mísa cassoulet
Cassoulet slouil v Carcassonne ve Francii
v kastrolu o velikosti jedné porce
Typ Dusíme nebo kastrol
Místo pvodu Francie
Hlavní písady Maso (obvykle vepové párky, husa , kachna , nkdy skopové ), vepová ke , bílé fazole

Cassoulet ( / k æ s l e / , také UK : / k Æ s l e / , USA : / k æ s l e / , francouzský:  [kasul] ; z Occitan caçolet [kasulet] ( poslouchejte )O tomto zvuku a spojuje panltinu: cazoleja nebo cazoleta a katalántina: estabousir ) je bohatá, pomalu vaená kastrolka obsahující maso (typicky vepové klobásy, husa , kachna a nkdy i skopové ), vepovou ki ( couennes ) a bílé fazole ( haricots blancs ), pocházející z jiní Francie . Je pojmenována podle své tradiní varné nádoby, kastrolu , hlubokého, kulatého, hlinného hrnce se ikmými stranami.

Miska údajn pochází z msta Castelnaudary a je obzvlát populární v sousedních mstech Toulouse a Carcassonne . Je spojen s regionem, který byl kdysi znám jako provincie Languedoc . Organizace s názvem The Grand Brotherhood of the Cassoulet of Castelnaudary (francouzsky: La Grande Confrérie du Cassoulet de Castelnaudary ) poádala od roku 1999 kadoron soute a veletrhy s cassouletem.

Sloení

Vechny cassoulets jsou vyrobeny s bílými fazolemi (francouzský: haricots Blancs nebo lingots ), kachní nebo husí confit , uzeniny, a dalí maso. V cassouletu z Toulouse je maso vepové a skopové, druhé asto studené peené rameno. Verze Carcassonne je podobná, ale zdvojnásobuje ást skopového masa a nkdy nahradí kachnu koroptví . Kassoulet z Castelnaudary pouívá místo skopového kachní konfit .

Ve Francii se také kapsule rzné ceny a kvality prodávají v plechovkách a sklenicích v supermarketech, obchodech s potravinami a lahdkách. Ty nejlevnjí obsahují pouze fazole, rajatovou omáku, párky a slaninu. Draí verze budou pravdpodobn vaeny s husím tukem a budou obsahovat klobásy z Toulouse , jehní, husí nebo kachní konfit.

Verze s vysokou kuchyní vyadují smíchání pedvaeného peeného masa s fazolemi, které byly duseny oddlen s aromatickou zeleninou, ale to je v rozporu s rolnickým pvodem cassouletu . V procesu pípravy pokrmu je tradiní odmastit hrnec z pedchozího cassouletu, aby se vytvoil základ pro dalí. To vedlo k píbhm, jako je ten, který uvádí Elizabeth Davidová s odvoláním na Anatole France, o jediném originálním cassouletu, který se prodluoval na roky nebo dokonce desetiletí.

V amerických restauracích se termín cassoulet asto pouívá pro jakýkoli vydatný kastrol na bázi fazolí, s variacemi, jako je lososový cassoulet.

Viz také

Poznámky

Reference

externí odkazy

  • Slovníková definice cassouletu na Wikislovníku

Opiniones de nuestros usuarios

Tom Stanková

Tento článek o Cassoulet mě zaujal, připadá mi zvláštní, jak dobře jsou slova změřena, je jako...elegantní.

Jakub Soukupová

Zjistil jsem, že informace, které jsem našel o Cassoulet, jsou velmi užitečné a příjemné. Kdybych měl dát "ale", možná by to bylo tak, že to není dostatečně inkluzivní ve svém znění, ale jinak je to skvělé.

Lucie Hruška

Děkuji. Pomohl mi článek o Cassoulet.