CassisVšechny poznatky, které lidé za staletí nashromáždili o Cassis, jsou nyní k dispozici na internetu a my jsme je pro vás shromáždili a uspořádali co nejpřístupnějším způsobem. Chceme, abyste měli rychlý a efektivní přístup ke všem informacím o Cassis, které chcete vědět, aby vaše zkušenost byla příjemná a abyste měli pocit, že jste skutečně našli informace o Cassis, které jste hledali.

Pro dosažení našich cílů jsme se snažili nejen získat co nejaktuálnější, nejsrozumitelnější a nejpravdivější informace o Cassis, ale dbali jsme také na to, aby design, čitelnost, rychlost načítání a použitelnost stránky byly co nejpříjemnější, abyste se mohli soustředit na to podstatné, znát všechny dostupné údaje a informace o Cassis, aniž byste se museli starat o cokoli dalšího, o to jsme se již postarali za vás. Doufáme, že jsme dosáhli svého cíle a že jste našli informace, které jste chtěli o Cassis. Proto vás vítáme a vyzýváme, abyste si i nadále užívali používání scientiacs.com.

Cassis

Cassís   ( Occitan )
Cassis pi pohledu z útes Cap Canaille
Cassis pi pohledu z útes Cap Canaille
Erb Cassis
Erb
Umístní Cassis
Cassis leí ve Francii
Cassis
Cassis
Cassis se nachází v Provence-Alpes-Côte d'Azur
Cassis
Cassis
Souadnice: 43 ° 13'00 N 5 ° 32'20 E / 43,2167 ° N 5,5389 ° E / 43,2167; 5,5389 Souadnice : 43 ° 13'00 N 5 ° 32'20 E / 43,2167 ° N 5,5389 ° E / 43,2167; 5,5389
Zem Francie
Kraj Provence-Alpes-Côte d'Azur
oddlení Bouches-du-Rhône
Arrondissement Marseille
Kanton La Ciotat
Mezikomunita Aix-Marseille-Provence
Vláda
  starosta (20202026) Danielle Milon
Plocha
1
26,86 km 2 (10,37 tvereních mil)
Populace
 (Leden 2018)
7027
  Hustota 260/km 2 (680/sq mi)
asové pásmo UTC+01: 00 ( SE )
  Léto ( DST ) UTC+02: 00 ( SEL )
INSEE /PS
13022 /13260
Nadmoská výka 0416 m (01,365 ft)
1 Údaje francouzského katastru nemovitostí, které vyluují jezera, rybníky, ledovce> 1 km 2 (246 akr) a íní ústí.

Cassis ( francouzská výslovnost: [Kasi] ; Occitan : Cassis ) je obec se nachází východn od Marseille v oddlení o Bouches-du-Rhône v Provence-Alpes-Côte d'Azur region , jeho pobeí je známý v anglitin jako Francouzská riviéra , v jiní Francii . V roce 2016 mlo 7 265 obyvatel.

Je to oblíbená turistická destinace, známá svými útesy ( falaises ) a chránnými zátokami zvanými calanques . Tyto vína Cassis jsou bílé a rové, a nesmí být zamována s crème de cassis , specialita z Burgundska , která má své jméno z erného rybízu ( cassis ), ne obce.

Zempis

Msto se nachází na pobeí Stedozemního moe, asi 20 kilometr ( 12+1 / 2 mil) východn od Marseille . Cap Canaille 394 metr (1 293 stop) mezi Cassis a La Ciotat (dále jen civitas ) je jedním z nejvyích námoních útes v Evrop, co je po tisíciletí mezník námoníka. Je to východn od Marseille a v departementu Bouches-du-Rhône. Jedna z jeho hlavních pláí, nazývaná Bestouan, je zchlazena krasovým zdrojem.

Djiny

Místo, kde nyní sedí Cassis, bylo poprvé obsazeno mezi lety 500 a 600 ped naím letopotem Ligures , kteí vybudovali opevnné obydlí na vrcholu Baou Redon. Tito lidé ili rybolovem, lovem a zemdlstvím.

Souasné místo Cassis mohlo být osídleno eky , akoli zatím nebyl nalezen ádný dkaz.

Bhem ímských dob byl Cassis souástí námoní trasy, kterou vytvoil císa Antoninus Pius . Byla to malá vesnice, zaloená hlavn kolem pláí Arena a Corton. Hlavní obivou byl rybolov a námoní obchod se severní Afrikou a Blízkým východem . Svdí o tom nkolik archeologických objev.

Od 5. do 10. století vedly invaze cizích kmen k hledání útoit v castrumu , opevnném mst, které se v roce 1223 stalo majetkem Seigneurie des Les Baux-de-Provence .

V patnáctém století byl Cassis postoupen hrabatm z Provence , poté dal René z Anjou msto biskupm z Marseille, kteí vládli mstu a do revoluce 1789.

Prmyslová revoluce

V osmnáctém století se Cassis zaal rozvíjet mimo hradby opevnného msta a kolem pístavu. Po restaurování Bourbonu se zde rozvinul nový prmysl, vetn suení tresky, výroby olivového oleje a odv, korálových prací, výroby vína a tby místního kamene (cement, vápenec). Stone of Cassis , který se zde til od starovku, proslavil msto. Byl pouit pro nábeí velkých stedomoských pístav ( Alexandrie , Alír , Pireus , Marseille a Port Said ). Tvrzení, e to bylo pouito jako základna Sochy svobody v New Yorku, získalo iroký obh, ale bylo prokázáno, e je neokázalé. Dnes se kámen pouívá spíe pro domácí úely, jako je stavba umyvadel a krb.

Ve dvacátém století, kdy tato prmyslová odvtví zaala mizet, se pracovní síla zaala vnovat turismu a výrob vína. Cassis byla jednou z prvních tí vinic, které profitovaly z oznaení d'origine contrôlée (oznaení kontrolovaného pvodu) zavedeného v roce 1936.

Pvod jména

Nejstarí forma je Tutelæ Charsitanæ, doloená od prvního století. To pak driftuje do Carsicis (15. století) a Castrum Cassitis (1323). Tato místní jména naznaují téma auta odvozené z pedindoevropského *Kar, co znamená kámen nebo skála, ke kterému byla pidána pípona -ite. Francouztina si zachovala pravopis provensálského cassise , který je shodný jak v klasickém, tak v mistralském standardu.

Konené s není vyslovováno v místní variant Provençalu, ale je vyslovováno v obecném Provençalu. Tuto výslovnost koncových s nalezneme v hesle msta, které se rýmuje Paris, Cassis a vist mezi sebou (výslovnost v provensáltin mistralien: /pa.is/, /ka.sis/, /vis /) . Ve francouztin se ob výslovnosti kombinují.

Provensálské heslo komunity pipisované Frédéricovi Mistralovi je Qu a vist Paris, se noun a vist Cassis, n'a rèn vist, co znamená Kdo vidl Paí a ne Cassise, nic nevidl.

Partnerská msta / partnerská msta

Cassis je spojený s:

Pozoruhodní obyvatelé

Populace

Galerie

Viz také

Reference

externí odkazy

Opiniones de nuestros usuarios

Margita Adamcová

Informace o proměnné Cassis jsou velmi zajímavé a spolehlivé, stejně jako ostatní články, které jsem dosud četl, kterých je již mnoho, protože na své datum na Tinderu čekám téměř hodinu a neobjevuje se, takže mi to dává, že mě to postavilo. Využívám příležitosti nechat pár hvězd pro společnost a vysrat se na svůj zkurvený život.

Gabriel Procházková

Děkuji. Pomohl mi článek o Cassis.

Nella Pavelka

Myslel jsem, že už o Cassis vím všechno, ale v tomto článku jsem si ověřil, že určité detaily, které jsem považoval za dobré, tak dobré nejsou. Děkuji za informaci.

Adam Blahová

Zjistil jsem, že informace, které jsem našel o Cassis, jsou velmi užitečné a příjemné. Kdybych měl dát "ale", možná by to bylo tak, že to není dostatečně inkluzivní ve svém znění, ale jinak je to skvělé.