Cassandra Willoughby, vévodkyn z ChandosuVšechny poznatky, které lidé za staletí nashromáždili o Cassandra Willoughby, vévodkyn z Chandosu, jsou nyní k dispozici na internetu a my jsme je pro vás shromáždili a uspořádali co nejpřístupnějším způsobem. Chceme, abyste měli rychlý a efektivní přístup ke všem informacím o Cassandra Willoughby, vévodkyn z Chandosu, které chcete vědět, aby vaše zkušenost byla příjemná a abyste měli pocit, že jste skutečně našli informace o Cassandra Willoughby, vévodkyn z Chandosu, které jste hledali.

Pro dosažení našich cílů jsme se snažili nejen získat co nejaktuálnější, nejsrozumitelnější a nejpravdivější informace o Cassandra Willoughby, vévodkyn z Chandosu, ale dbali jsme také na to, aby design, čitelnost, rychlost načítání a použitelnost stránky byly co nejpříjemnější, abyste se mohli soustředit na to podstatné, znát všechny dostupné údaje a informace o Cassandra Willoughby, vévodkyn z Chandosu, aniž byste se museli starat o cokoli dalšího, o to jsme se již postarali za vás. Doufáme, že jsme dosáhli svého cíle a že jste našli informace, které jste chtěli o Cassandra Willoughby, vévodkyn z Chandosu. Proto vás vítáme a vyzýváme, abyste si i nadále užívali používání scientiacs.com.

Cassandra Willoughby, vévodkyn z Chandosu (23. dubna 1670 - 16. ervence 1735) byla anglická historika, cestovatelka a umlkyn. Strávila více ne tvrt století dohledem nad obnovou zahrad a pestavbou rodinného sídla ve Wollaton Hall poblí Nottinghamu.

ivotopis

Byla dcerou Francise Willoughbyho z Wollatonu v Nottinghamshire , lena Královské spolenosti a spisovatele pírodopisu, a jeho manelky Emmy, dcery sira Henryho Barnarda z Bridgnorth , Shropshire a Londýna.

Kdy její 19letý bratr Frantiek nesouhlasil se zacházením svého nevlastního otce s jeho financemi, Cassandra ho v roce 1687 doprovázela na dívjí sídlo rodiny Willoughby, Wollaton Hall v Nottinghamshire: Tento návrh veho [bratrova] m velmi potil, pemýlel jsem nebylo by mi potením být paní z Wollatonu a dlat cokoli, na co jsem myslel. Poté bhem tvrt století dohlíela na obnovu zahrad a pestavbu domu.

V roce 1713, ve vku 43, se Cassandra provdala za svého bohatého bratrance Jamese Brydgesa FRS v kapli Chelsea College . Byla jeho druhou manelkou. Brydgesovo sociální postavení vzrostlo v následujícím roce, kdy byl jmenován hrabm z Carnarvonu, a zddil barony a baronetcy po smrti svého otce, 8. barona Chandose ze Sudeley . V roce 1719 se stal vévodou z Chandosu a Cassandra jeho vévodkyní.

National Gallery of Canada má portrét Cassandra a její manel od Sira Godfrey Kneller datovaný 1713, který má také Brydges' dva syny jeho první manelkou.

Cassandra zemela bezdtná ve vku 65 let a byla pohbena v St. Lawrence's , Whitchurch , poblí vévodského sídla dl .

Matka i sestra Jane Austenové byly pojmenovány po Cassande, aby oslavily jejich spojení s vévodskou rodinou. Janeina matka byla vnukou první vagrové Cassandry Mary Brydgesové.

Spisy

Ne se provdala, Cassandra Willoughby sestavila historii rodiny svého otce s názvem Pokraování historie rodiny Willoughbyových , která je zachována v oddlení rukopis na univerzit v Nottinghamu . ást její korespondence z doby ped a po jejím satku se zachovala v Shakespearov rodném dom Trust Office, v North London Collegiate School a v Huntingtonské knihovn a galerii umní v San Marinu v Kalifornii . Krom toho zanechala nkolik cestovních spis a genealogií.

Poznámky

externí odkazy

Reference

  • Cokayne, George E. a Vicary Gibbs. Kompletní lechtický titul Anglie, Skotska, Irska, Velké Británie a Spojeného království: existující, zaniklý nebo spící. Gloucester: A Sutton, 1987.
  • Chandos, Cassandra Willoughby Brydges a Rosemary O'Day . Cassandra Brydges, vévodkyn z Chandosu, 1670-1735: ivot a dopisy. Woodbridge, Velká Británie: Boydell Press, 2007.
  • Chandos, Cassandra Willoughby, The Continuation of the History of the Willoughby Family: Being Vol. 2 rukopisu. Vyd., AC Wood. Eton, Windsor England 1958.
  • Johnson, Joan. Vynikající Cassandra: ivot a doba vévodkyn z Chandosu. Alan Sutton Publishing Limited, Gloucester, Anglie 1981.
  • Jenkins, Susan. Portrait of a Patron: The Patronage and Collecting of James Brydges, 1st Duke of Chandos (1674-1744). Aldershot, Anglie: Ashgate, 2007. googlebooks Citováno 9. listopadu 2008

Opiniones de nuestros usuarios

Viera Bendová

Děkuji. Pomohl mi článek o Cassandra Willoughby, vévodkyn z Chandosu.

Dalibor Hrubý

Záznam o Cassandra Willoughby, vévodkyn z Chandosu pro mě byl velmi užitečný.

Sandra Volfová

Tento článek o Cassandra Willoughby, vévodkyn z Chandosu mě zaujal, připadá mi zvláštní, jak dobře jsou slova změřena, je jako...elegantní.

Ludmila Suchý

Tento příspěvek na Cassandra Willoughby, vévodkyn z Chandosu mi pomohl na poslední chvíli dokončit práci na zítřek. Už jsem se viděl, jak zase používám Wikipedii, což nám učitelka zakázala. Díky za záchranu.

Mario Tesařová

Stránka se mi líbí a článek o Cassandra Willoughby, vévodkyn z Chandosu je ten, který jsem hledal.