Cass TimberlaneVšechny poznatky, které lidé za staletí nashromáždili o Cass Timberlane, jsou nyní k dispozici na internetu a my jsme je pro vás shromáždili a uspořádali co nejpřístupnějším způsobem. Chceme, abyste měli rychlý a efektivní přístup ke všem informacím o Cass Timberlane, které chcete vědět, aby vaše zkušenost byla příjemná a abyste měli pocit, že jste skutečně našli informace o Cass Timberlane, které jste hledali.

Pro dosažení našich cílů jsme se snažili nejen získat co nejaktuálnější, nejsrozumitelnější a nejpravdivější informace o Cass Timberlane, ale dbali jsme také na to, aby design, čitelnost, rychlost načítání a použitelnost stránky byly co nejpříjemnější, abyste se mohli soustředit na to podstatné, znát všechny dostupné údaje a informace o Cass Timberlane, aniž byste se museli starat o cokoli dalšího, o to jsme se již postarali za vás. Doufáme, že jsme dosáhli svého cíle a že jste našli informace, které jste chtěli o Cass Timberlane. Proto vás vítáme a vyzýváme, abyste si i nadále užívali používání scientiacs.com.

Cass Timberlane
Cass Timberlane poster.jpg
Divadelní plakát
Reie George Sidney
Napsáno Sinclair Lewis (román)
Donald Ogden Stewart (adaptace a scéná)
Sonya Levien (adaptace)
Produkovaný Arthur Hornblow, Jr.
V hlavních rolích Spencer Tracy
Lana Turner
Zachary Scott
Kinematografie Robert Planck
Upravil John Dunning
Hudba od Roy Webb
Distribuovány Univerzální
Datum vydání
16. ledna 1948
Doba bhu
119 min.
Zem Spojené státy
Jazyk Anglitina
Rozpoet 2 733 000 $
Pokladna 5 186 000 $

Cass Timberlane je romantický dramatický film v hlavních rolích se Spencer Tracy , Lanou Turner a Zachary Scott , reírovaný Georgem Sidneym , který byl uveden do kin 9. ledna 1948. Vycházel z románu Cass Timberlane z roku 1945 : Román o manelech a manelkách od Sinclaira Lewise , co byl Lewisv devatenáctý román a jeden z jeho posledních.

Spiknutí

Bývalý kongresman a nyní soudce Cass Timberlane je stedndobý, nepodplatitelný, vysoce respektovaný mu, který má rád dobré knihy a hru na flétnu. Zamiluje se do Ginny, mnohem mladí dívky z nií tídy ve svém malém mst v Minnesot. Zpoátku je manelství astné, ale Ginny se zane nudit s malým mstem a páteli soudce. Nechá ho pro románek s právníkem, Timberlaneovým pítelem z dtství. Nakonec, rozarovaná ze svého milence, se Ginny vrátí ke svému manelovi a stane se dobrou manelkou. Román je Lewisovým zkoumáním manelství , lásky, romantiky, zármutku a dvry.

Obsazení

Spencer Tracy , George Sidney a Lana Turner na scén Cass Timberlane

Výroba

Kulturní reference

Wolcott Gibbs zfaloval román v The New Yorker jako Shad Ampersand. Píse Koka Cleo od kapely Benton Harbour Lunchbox byla inspirována románem Cass Timberlane: Román o manelech a manelkách .

Recepce

Akoli to pijalo vlané kritické recenze, film byl kasovní hit, vydlávat 3 983 000 $ v USA a Kanad a 1 203 000 $ jinde, ale kvli vysokým výrobním nákladm vrátil jen zisk 746 000 $.

Domácí média

Cass Timberlane byl proputn na DVD spoleností Warner Home Video 6. ervence 2010 prostednictvím Warner Archives jako disk DVD na vyádání dostupný prostednictvím Amazonu.

V jiných médiích

Rádio

Cass Timberlane byla pedstavena v Theatre Guild on the Air 15. února 1953. Hodinová adaptace hrála Fredric March a Nina Foch .

Reference

Dalí tení

  • Monder, Eric (1994). George Sidney: bio-bibliografie . Greenwood Press. ISBN 9780313284571.

externí odkazy

Opiniones de nuestros usuarios

Adrian Tomanová

Myslel jsem, že už o Cass Timberlane vím všechno, ale v tomto článku jsem si ověřil, že určité detaily, které jsem považoval za dobré, tak dobré nejsou. Děkuji za informaci.

Roman Pavlíček

Skvělý příspěvek o Cass Timberlane.