CasoriaVšechny poznatky, které lidé za staletí nashromáždili o Casoria, jsou nyní k dispozici na internetu a my jsme je pro vás shromáždili a uspořádali co nejpřístupnějším způsobem. Chceme, abyste měli rychlý a efektivní přístup ke všem informacím o Casoria, které chcete vědět, aby vaše zkušenost byla příjemná a abyste měli pocit, že jste skutečně našli informace o Casoria, které jste hledali.

Pro dosažení našich cílů jsme se snažili nejen získat co nejaktuálnější, nejsrozumitelnější a nejpravdivější informace o Casoria, ale dbali jsme také na to, aby design, čitelnost, rychlost načítání a použitelnost stránky byly co nejpříjemnější, abyste se mohli soustředit na to podstatné, znát všechny dostupné údaje a informace o Casoria, aniž byste se museli starat o cokoli dalšího, o to jsme se již postarali za vás. Doufáme, že jsme dosáhli svého cíle a že jste našli informace, které jste chtěli o Casoria. Proto vás vítáme a vyzýváme, abyste si i nadále užívali používání scientiacs.com.

Casoria
Casòria   ( neapolský )
Panorama Casoria
Panorama Casoria
Erb Casoria
Umístní Casoria
Casoria se nachází v Itálii
Casoria
Casoria
Umístní Casoria v Itálii
Casoria se nachází v Kampánii
Casoria
Casoria
Casoria (Kampánie)
Souadnice: 40 ° 54'N 14 ° 18'E / 40,900 ° N 14,300 ° E / 40,900; 14 300
Zem Itálie
Kraj Kampánie
Metropolitní msto Neapol (NA)
Frazioni Arpino
Vláda
  Starosta Raffaele Bene
Plocha
  Celkem 12,03 km 2 (4,64 sq mi)
Nadmoská výka
70 m (230 stop)
Poet obyvatel
 (31. ervence 2021)
  Celkem 73 918
  Hustota 6 100/km 2 (16 000/sq mi)
Demonym Casoriani
asové pásmo UTC+1 ( SE )
  Léto ( DST ) UTC+2 ( SEL )
Potovní smrovací íslo
80026
Vytáení kódu 081
webová stránka Oficiální webové stránky

Casoria ( italská výslovnost:  [kazrja; -s-] ; neapolský : Casòria ) je obec (magistrát) v metropolitním mst Neapoli v italském regionu Kampánie , který se nachází asi 5 kilometr (3 míle) severovýchodn od Neapole .

Casoria sousedí s následujícími obcemi: Afragola , Arzano , Cardito , Casalnuovo di Napoli , Casavatore , Frattamaggiore , Neapol , Volla .

Djiny

Název Casoria je poprvé uveden v dokumentech z let 993 a 998, spojených s casa aurea raviosa (italsky: Casa d'Oro di Raviosa , anglicky: Golden House of Raviosa) zmínných v dalích dokumentech z roku 952 a 988. ada nález vak prokázala, e území bylo osídleno nkolik století ped naím letopotem.

Vesnice Casoria se vyvinula po roce 1000 n. L. Díky benediktinskému kláteru San Gregorio Armeno v Neapoli. Ve 13. století to bylo léno neapolského arcibiskupa . V roce 1580 jej získalo královské panství Neapolského království . V roce 1815 to bylo dláno kapitál circondario z království obojí Sicílie , vetn 19 obcí.

Jeho bainaté území bylo ve stejném období obnoveno a stalo se jednou z nejúrodnjích oblastí v regionu. A do padesátých let minulého století byla Casoria zemdlským centrem, vyrábla také tstoviny a víno a také runí práce s konopím . Jeho prmyslový rozvoj, bhem kterého se stal hlavním prmyslovým centrem v jiní Itálii, zpsobil, e se poet obyvatel zvýil tyikrát od roku 1951 do roku 1991. Vtina prmyslových odvtví nyní zanikla.

V roce 2005 byla komunální rada rozputna kvli spojení camorra svých len.

Reference

externí odkazy


Opiniones de nuestros usuarios

Karolina Pešková

Článek o Casoria je úplný a dobře vysvětlený. Neodstraňuji ani nepřidávám čárku.

Oto Adamec

Tento záznam o Casoria je velmi zajímavý.

Veronika Hrdličková

Tento záznam o Casoria bylo přesně to, co jsem chtěl najít.