Casner Motor Racing Division



Všechny poznatky, které lidé za staletí nashromáždili o Casner Motor Racing Division, jsou nyní k dispozici na internetu a my jsme je pro vás shromáždili a uspořádali co nejpřístupnějším způsobem. Chceme, abyste měli rychlý a efektivní přístup ke všem informacím o Casner Motor Racing Division, které chcete vědět, aby vaše zkušenost byla příjemná a abyste měli pocit, že jste skutečně našli informace o Casner Motor Racing Division, které jste hledali.

Pro dosažení našich cílů jsme se snažili nejen získat co nejaktuálnější, nejsrozumitelnější a nejpravdivější informace o Casner Motor Racing Division, ale dbali jsme také na to, aby design, čitelnost, rychlost načítání a použitelnost stránky byly co nejpříjemnější, abyste se mohli soustředit na to podstatné, znát všechny dostupné údaje a informace o Casner Motor Racing Division, aniž byste se museli starat o cokoli dalšího, o to jsme se již postarali za vás. Doufáme, že jsme dosáhli svého cíle a že jste našli informace, které jste chtěli o Casner Motor Racing Division. Proto vás vítáme a vyzýváme, abyste si i nadále užívali používání scientiacs.com.

Casner Motor Racing Division - také známý jako America Camoradi ( ca sner mo tor ra cing di vize), Camoradi USA nebo Camoradi International - byl americký závodní tým roce 1960 známý pro závodní Maserati Birdcage sportovní auta a Porsche a Cooper ve vzorci Jeden . Zaloil ji Lloyd Lucky Casner v roce 1960 poté, co se v srpnu 1959 zaal zajímat o Maserati Tipo 61 , a byl vytvoen pro závod v 24 hodin Le Mans . Tým Camoradi zvítzil na 1 000 km Nürburgringu v roce 1960, a to i pes prasklé palivové potrubí v polovin závodu. Tým opt dosáhl vítzství v roce 1961, ale kvli nespolehlivosti svých voz nikdy nevyhráli Le Mans. Camoradi také koupil jediný Tipo 63 (silnjí a rychlejí vz), ale také utrpl problémy se spolehlivostí Tipo 61s.

Spolenost Camoradi USA byla zaloena v lét 1959 a skonila o 18 msíc pozdji kvli patnému ízení a ztrát sponzorství. Casner zstal v Evrop a znovu zalenil své úsilí jako Camoradi International (1961). Camoradi International pokraovala se sponzorstvím spoleností Dow Chemical, Maserati a Porsche a s idii Stirling Moss, Graham Hill a Masten Gregory. Casner byl zabit pi tréninku LeMans v roce 1965, kdy se pokouel kvalifikovat Maserati Tipo 151 pro francouzského distributora, kvli mechanické závad.

Camoradi USA byl prvním americkým prmyslovým mezinárodním závodním týmem, který byl prkopníkem prmyslové podpory závodní, jak ji známe.

V polovin léta 1959 v závod SCCA v Miami se Casner setkal s Ferrari 250TR a potkal kolegu Freda Gambleho . Bhem prezentace vítzství na konci závodu Casner oznámil svj úmysl závodit v Evrop a hledal lidi, kteí by mu pomohli financovat tento podnik. Gamble se Casnerovi pedstavil a nabídl mu pomoc s publicitou, pracoval jako motoristický noviná a oba vytvoili partnerství pro vytvoení závodního týmu.

Gamble, inspirovaný skotským národním závodním týmem Ecurie Ecosse, který vytvoil Jima Clarka a Jackieho Stewarta, navrhl americký olympijský tým automobilových závod, který by vyzval Evropany na mistrovství svta.

Casnerv amatérský závodní tým pátel si íkal Camoradi Racing Team. Take profesionální tým byl zalenn jako Camoradi USA, první americký závodní tým sponzorovaný prmyslem s nejlepími jezdci ze vech závodních sérií v nejlepích automobilech, které bylo moné získat.

Gamble, který ml zázemí pro public relations, provedl przkum trhu reklamních agentur v New Yorku, aby zjistil jejich zapojení do automobilového prmyslu. Zídil schzky pro Casnera s rznými reklamními agenturami hledajícími sponzorství pro nový závodní tým. S úspchem se setkali s agenturou Young & Rubicam, její hlavním klientem byla spolenost Goodyear Tire & Rubber Company. Gamble, který znal Tonyho Webnera, prvního manaera Goodyear pro závody, ho pesvdil, aby podpoil jejich návrh. Casner a manaei Young a Rubicam pednesli prezentaci vedení Goodyear a získali velkou finanní podporu, pneumatiky a technickou podporu. Díky podpoe nejvtí svtové spolenosti v oblasti pneumatik získala spolenost Camoradi rychle sponzorství Shell / BP, Excide, Champion, DA Lubricants, Koni, Dow Chemical a Guest Airways.

Jediným americkým sportovním vozem té doby byla samozejm Corvette, která byla potebná jako vyzyvatel GT v kampani pro mistrovství svta sportovních automobil. Casner se setkal s prezidentem Chevroletu Edem Colem a kmotrem Corvetty Zorou Duntovovou. Naden nabídli svou podporu dvma konkurenními monostmi Corvetty plus náhradní díly a technickou podporu a velkorysý finanní píspvek. Avak se souhlasem prmyslového zákazu závodního zapojení byla tato podpora maskovaná jako testovací smlouva a vozy byly dodávány pes Don Allen Chevrolet z Miami. Bohuel kvli zpodním výroby nebyly Corvetty dodány a po prvním závod mistrovství svta na 1000 km v Buenos Aires.

Casner odeel do Evropy v záí 1959 a obrátil se na zkrachovalého Maserati, který ml svj nový Birdcage T61, ale ádné finance na závod továrního týmu. Camoradi byla jejich odpovdí pro rok 1960. Casner také uzavel spojenectví s Huschke Von Hanstein z Porsche a pivezl dva vozy z pozstalosti Jean Behra - lehkou Carreru a speciální Behra-Porsche F2, které slouily jako testovací postel a prototyp pro Porsche z roku 1960 Automobily F2 a 1962 F1 1500 ccm Formula.

Camoradi pracuje Maseratise, vedl kadý závod mistrovství svta sportovních automobil v roce 1960 a vyhrál pouze 1 000 km Nurburging s Gurneym / Mossem. Led Nassau 1959 (Shelby DNF, Mechanical), vítz Porsche RSK 2 Liter (Bonnier), vítz GT Porsche Carrera (Cuevas); 1960 1 000 km Buenos Aires (Gurney / Gregory DNF Mechanické a nehoda); GP Argentiny (Gregory Behra-Porsche); GP Havany pro sportovní vozy - vstup 8 automobil, celkové vítzství v Moss Maserati, 2litrové Gregory Porsche RSK, GT Corvette Jeffords, do 2 litr GT Cuevas Porsche Carrera; Sebring 12 hodin, nejvtí vstup do týmu 8 aut, 3 Maseratis (Gurney / Moss vedl 8 hodin DNF Mechanical), 2 Porsche Carreras (vítz GT do 2 litr a 2. OA GT Sheppard / Dungan), 2 Corvettes Jeffords / Weustoff / Gamble (Gamble jel 12 hodin sólo - pouze jeden ze dvou, o kterých je známo, e to udlali - si vyslouil oznámení pro novináe jako elezný mu Gamble). OSCA 750 (McCluggage / Windridge DNF).

Na Nurburgringu Gamble kvalifikoval Yank Tank Corvette na 3. míst mezi velkými GT (nkolik 250 GT Ferraris), ale v závod se nedostal, protoe spolujezdec Lee Lilley zahájil závod a DNF s poruchou loiska kola . Gurney / Moss celkov zvítzil, Gregory / Munaron 4. ve dvou pihláených T61 Maseratis.

V 24 hodin Le Mans Gregory / Daigh vedl se slavným Streamliner Birdcage Maserati, vytvoil rekord v objemu 3 litr a nejvyí rychlostní rekord 170 mph, DNF s poruchou motoru, dalí dva dlouhý ocas Maseratis DNF s elektrickými poruchami. Gamble / Lilley ídili svou Corvette konzervativn, aby skonili celkov na 10. míst.

Vechny Camoradi Maseratis byly pipraveny a udrovány v továrn a v evropských závodech spravovaných Maserati. Role Camoradi byla primárn finanní. Gamble byl jediným editelem na plný úvazek v Evrop, který il v italské Moden.

Kompletní závodní rekord Camoradi

( klí ) (Výsledky tun oznaují pole position; výsledky kurzívou oznaují nejrychlejí kolo; oznauje sdílenou jízdu.)

datum Závod Auto Výsledek idii
1959 - kvten GP San Salvadoru Porsche RSK 547/3 1,5 F4 1. místo
Spojené státy David Lane
1959 - erven USAC Formula Libre, Lime Rock Maserati 250F1 2.5 L6 Spojené státy Chuck Daigh
2. místo
1959 - ervenec USAC Formula Libre, Meadowdale Maserati 250F1 2.5 L6 DNF (nehoda)
Spojené státyZora Duntov, Spojené státyPaul O'Shea
1959 - prosinec Rychlostní týdny v Nassau Maserati T61 Spojené státy Carol Shelby
DNF (mechanické)
1959 - prosinec Rychlostní týdny v Nassau Porsche RSK 547/3 1,5 F4 1. (2 litry)
védsko Jo Bonnier
1959 - prosinec Rychlostní týdny v Nassau Porsche RSK 547/3 1,5 F4 Spojené státy Jack McAfee
2. (2 litry)
1959 - prosinec Rychlostní týdny v Nassau Porsche Carrera 1. (GT Race)
Kuba Johnny Cuevas
1959 - prosinec GP USA, Sebring Maserati TecMec Spojené státy Jim Rathmann
DNF (mechanické)
1960 - leden 1 000 km Argentiny, Buenos Aires Maserati T61 DNF (nehoda)
Spojené státy Dan Gurney , Masten GregorySpojené státy
1960 - leden GP Argentiny Porsche F2 Spojené státy Masten Gregory
12
1960 - leden Cordova Formula Libre Behra-Porsche F2 DNF (nehoda)
Spojené státy Masten Gregory
1960 - únor Havana GT Race Korveta Spojené státy Jim Jeffords
1. místo
1960 - únor Havana GT Race Korveta 5
Spojené státy George Constantine
1960 - únor Havana GT Race Porsche Carrera Kuba Johnny Cuevas
1. (2 litry)
1960 - únor Velká cena Havany Maserati T61 1. místo
Spojené království Stirling Moss
1960 - únor Velká cena Havany Porsche RSK 547/3 1,5 F4 Spojené státy Masten Gregory
3. místo
1960 - únor Velká cena Havany Korveta 1. GT (8. celkov)
Spojené státy Jim Jeffords
1960 - únor Velká cena Havany Porsche Carrera Kuba Johnny Cuevas
1. (2 litry)
1960 - únor Velká cena Havany Ferrari 250TR 13
Spojené státy Roger Ward , Dan GurneySpojené státy
1960 - únor Velká cena Havany Maserati Spojené státy Dan Gurney
DNF
1960 - únor Velká cena Havany Porsche DNF
Spojené státy Carroll Shelby
1960 - bezen 12 hodin Sebringu Maserati T61 Spojené státy Dan Gurney , Stirling MossSpojené království
DNF
1960 - bezen 12 hodin Sebringu Maserati T61 DNF
Spojené státy Carroll Shelby , Masten GregorySpojené státy
1960 - bezen 12 hodin Sebringu Maserati T61 Spojené státy Jim Rathmann , Spojené státyGeorge Koehne
DNS
1960 - bezen 12 hodin Sebringu Porsche Carrera 1. (2 litry), 9. celkov
Spojené státyJoe Sheppard, Spojené státyDick Dungan
1960 - bezen 12 hodin Sebringu Korveta Spojené státyJim Jeffords, Spojené státyBill Weustoff, Fred GambleSpojené státy
2. + 3. tída 14GT
1960 - bezen 12 hodin Sebringu Porsche Carrera DNF
KubaJohnny Cuevas, Spojené státyUlf Norinder
1960 - bezen 12 hodin Sebringu OSCA 750 Spojené státy Denise McCluggage , Spojené státyPinkie Windridge
DNF
1960 - duben LA Times GP, Riverside Maserati T61 1. místo
Spojené státy Carroll Shelby
1960 - kvten Targa Florio, Sicílie Maserati T61 Itálie Umberto Maglioli , Nino VaccarellaItálie
DNF (nehoda)
1960 - kvten Targa Florio, Sicílie Porsche Carrera 22
Spojené státy Lloyd Casner , ItálieNino Todaro
1960 - kvten 1 000 km Nurburgring, Nmecko Maserati T61 Spojené státy Dan Gurney , Stirling MossSpojené království
1. místo
1960 - kvten 1 000 km Nurburgring, Nmecko Maserati T61 5
Spojené státy Masten Gregory , Gino MunaronItálie
1960 - kvten 1 000 km Nurburgring, Nmecko Korveta Spojené státy Fred Gamble , Spojené státyLee Lilley
DNF (mechanické)
1960 - erven Le Mans 24 hodin, Francie Korveta 10.
Spojené státy Fred Gamble , Spojené státyLee Lilley
1960 - erven Le Mans 24 hodin, Francie Maserati T61 Spojené státy Masten Gregory , Spojené státyChuck Daigh
DNF (mechanické)
1960 - erven Le Mans 24 hodin, Francie Maserati T61 DNF (mechanické)
Spojené státy Lloyd Casner , Spojené státyJim Jeffords
1960 - erven Le Mans 24 hodin, Francie Maserati T61 Spojené státyGeorgio Scarlatti, Gino MunaronItálie
DNF (mechanické)
1960 - erven Road America 500, USA Maserati T61 1. místo
Spojené státy Jim Jeffords
1960 - erven Solitude GP F2, Nmecko Behra-Porsche F2 Spojené státy Lloyd Casner
DNF (mechanické)
1960 - ervenec Nmecký GP Nurburgring, Nmecko Porsche F2 5
Nmecko Hans Hermann
1960 - ervenec Nmecký GP Nurburgring, Nmecko Behra-Porsche F2 Spojené státy Fred Gamble
DNS
1960 - srpen GP védska, védsko Maserati T61 2. místo
védsko Jo Bonnier
1960 - srpen GP védska, védsko Korveta Spojené státy Lloyd Casner
1. místo
1960 - srpen Goodwood TT, Anglie Korveta DNS (silniní nehoda)
Spojené státy Fred Gamble
1960 - záí Velká cena Evropy, Monza, Itálie Behra-Porsche F2 Spojené státy Fred Gamble
10.

Kompletní výsledky mistrovství svta formule jedna

( klí ) (Výsledky tun oznaují pole position; výsledky kurzívou oznaují nejrychlejí kolo; oznauje sdílenou jízdu.)

Rok Podvozek Motor (y) Pneumatiky idii 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1959 Tec-Mec F415 Maserati 250F1 2.5 L6 D PO 500 NED FRA GBR GER POR ITA USA
Brazílie Fritz d'Orey Ret
1960 Behra-Porsche Porsche Porsche 547/3 1,5 F4 G ARG PO 500 NED BEL FRA GBR POR ITA USA
Spojené státy Masten Gregory 12
Spojené státy Fred Gamble 10
1961 Cooper T53
Lotus 18
Climax FPF 1,5 L4 D PO NED BEL FRA GBR GER ITA USA
Spojené státy Masten Gregory DNQ DNS 10 12 11
Spojené království Ian Burgess DNS DNS 14 14 12

Závodníci

Reference

Opiniones de nuestros usuarios

Gabriela Kohout

Pro ty, jako jsem já, kteří hledají informace o Casner Motor Racing Division, je to velmi dobrá volba.

Ladislav Straková

Můj táta mě vyzval, abych udělal domácí úkol, aniž bych použil cokoli z Wikipedie, řekl jsem mu, že to zvládne prohledáním mnoha jiných stránek. Naštěstí jsem našel tento web a tento článek o Casner Motor Racing Division mi pomohl dokončit můj úkol. Málem jsem upadl do pokušení jít na Wikipedii, protože jsem nemohl najít nic o Casner Motor Racing Division, ale naštěstí jsem to našel zde, protože pak táta zkontroloval historii procházení, aby zjistil, kde byl. Dokážete si představit, že se dostanu na Wikipedii? Naštěstí jsem našel tento web a článek o Casner Motor Racing Division zde. Proto vám dávám svých pět hvězdiček.

Izabela Kozák

Stránka se mi líbí a článek o Casner Motor Racing Division je ten, který jsem hledal.

Maria Sedlák

Už je to nějakou dobu, co jsem viděl článek o Casner Motor Racing Division napsaný tak didaktickým způsobem. Líbí se mi to.