CasmaVšechny poznatky, které lidé za staletí nashromáždili o Casma, jsou nyní k dispozici na internetu a my jsme je pro vás shromáždili a uspořádali co nejpřístupnějším způsobem. Chceme, abyste měli rychlý a efektivní přístup ke všem informacím o Casma, které chcete vědět, aby vaše zkušenost byla příjemná a abyste měli pocit, že jste skutečně našli informace o Casma, které jste hledali.

Pro dosažení našich cílů jsme se snažili nejen získat co nejaktuálnější, nejsrozumitelnější a nejpravdivější informace o Casma, ale dbali jsme také na to, aby design, čitelnost, rychlost načítání a použitelnost stránky byly co nejpříjemnější, abyste se mohli soustředit na to podstatné, znát všechny dostupné údaje a informace o Casma, aniž byste se museli starat o cokoli dalšího, o to jsme se již postarali za vás. Doufáme, že jsme dosáhli svého cíle a že jste našli informace, které jste chtěli o Casma. Proto vás vítáme a vyzýváme, abyste si i nadále užívali používání scientiacs.com.

Casma
Msto
Casma-dia.jpg
Pezdívky): 
Tierra del Eterno Sol (Zem vného slunce)
Casma se nachází v Peru
Casma
Casma
Umístní v Peru
Souadnice: 9 ° 28'27 "S 78 ° 18'38" W / 9,47417 ° J 78,31056 ° W / -9,47417; -78,31056
Zem  Peru
Kraj Ancash
Provincie Casma
Nadmoská výka
210 m (680 stop)
Poet obyvatel
  Odhad 
(2015)
29,343
asové pásmo PET

Casma je msto v pobení pouti Peru , které se nachází 330 kilometr (210 mil) severozápadn od Limy. Je to hlavní msto provincie Casma a tetí nejlidnatjí msto v regionu Ancash s odhadovaným potem obyvatel 29 343 (2015). Nachází se v dolním údolí Casma , na ploe 1 205 km².

Název msta me pocházet ze zaniklého jazyka Quingman .

Miguel Grau socha na hlavním námstí v Casma, Peru .

Santa Maria Magdalena je patronkou msta, jeho den se slaví 22. ervence.

Nkteré z nejvtích prehistorických památek na celém svt se nacházejí po mst, v údolích Casma a Sechin. Patí mezi n Sechin, Chanquillo, Mojeque a Las Aldas.

Nedaleké pobeí Tichého oceánu se me pochlubit pláemi jako La Gramita, El Litro, Punta el Huaro a Tortugas.

Archeologie

Archeologické nalezit Sechin Bajo

V únoru 2008 nmetí a peruántí archeologové pracující v Sechin Bajo odkryli obadní námstí z kamene a adobe, které datovali ped 5500 lety. To z nj iní nejstarí známou památku v Peru a jednu z nejstarích staveb, jaké kdy byly v Americe nalezeny.

Komplexy pyramid, hlavního námstí a kruhového zaputného nádvoí se rozkládají na délce více ne 1 kilometr (0,62 mi).

Archeologické nalezit Chankillo

Tináct ví Chankillo (Chanquillo) vede od severu k jihu po nízkém hebeni v architektonickém komplexu BCE tvrtého století v údolí Casma v severním pobením Peru.

Z hypotetických pozorovacích pozic v okolních budovách na západ a na východ tvoí ve umlý ozubený horizont, který zhruba peklenuje kadoroní stoupající a zapadající slunení oblouky. Ve Chankillo jsou interpretovány jako oznaení pozic zjevného roního pohybu Slunce podél obzoru a jako dkaz sluneních kult, které pedcházejí slunením pilím Cusca tém o dv tisíciletí.

Archeologické nalezit Las Aldas

Las Aldas (nebo Las Haldas) se nachází na pobeí Tichého oceánu, asi 20 kilometr (12 mi) jin od eky Casma a pochází z let 1800-1 000 p. N. L.

Nedostatek blízkého zdroje sladké vody vedl archeology k domnnce, e lidé z Las Aldas obchodují s moskými plody a jinými námoními zdroji pro zemdlské produkty s mstskými centry umístnými ve vnitrozemí, jako jsou údolí Casma a civilizace Norte Chico na jihu.

Poznámky

1. ^ Tináct Chankillových ví a jejich spojení se stoupajícími a zapadajícími sluneními oblouky nebylo prokázáno.

Reference

externí odkazy

Souadnice : 9 ° 28'27 "S 78 ° 18'38" W / 9,47417 ° J 78,31056 ° W / -9,47417; -78,31056

Opiniones de nuestros usuarios

Sofie Jeřábek

Opravit. Poskytuje potřebné informace o Casma.

Anita Holý

Zjistil jsem, že informace, které jsem našel o Casma, jsou velmi užitečné a příjemné. Kdybych měl dát "ale", možná by to bylo tak, že to není dostatečně inkluzivní ve svém znění, ale jinak je to skvělé.

Nella Němeček

Děkuji za tento příspěvek na Casma, přesně to jsem potřeboval.

Andrea Bendová

Informace poskytnuté o proměnné Casma jsou pravdivé a velmi užitečné. Dobrý.

Alois šulc

Článek o Casma je úplný a dobře vysvětlený. Neodstraňuji ani nepřidávám čárku.