Casimir LefaucheuxVšechny poznatky, které lidé za staletí nashromáždili o Casimir Lefaucheux, jsou nyní k dispozici na internetu a my jsme je pro vás shromáždili a uspořádali co nejpřístupnějším způsobem. Chceme, abyste měli rychlý a efektivní přístup ke všem informacím o Casimir Lefaucheux, které chcete vědět, aby vaše zkušenost byla příjemná a abyste měli pocit, že jste skutečně našli informace o Casimir Lefaucheux, které jste hledali.

Pro dosažení našich cílů jsme se snažili nejen získat co nejaktuálnější, nejsrozumitelnější a nejpravdivější informace o Casimir Lefaucheux, ale dbali jsme také na to, aby design, čitelnost, rychlost načítání a použitelnost stránky byly co nejpříjemnější, abyste se mohli soustředit na to podstatné, znát všechny dostupné údaje a informace o Casimir Lefaucheux, aniž byste se museli starat o cokoli dalšího, o to jsme se již postarali za vás. Doufáme, že jsme dosáhli svého cíle a že jste našli informace, které jste chtěli o Casimir Lefaucheux. Proto vás vítáme a vyzýváme, abyste si i nadále užívali používání scientiacs.com.

Kazimír Lefaucheux
Portrét Casimir Lefaucheux
Lefaucheux kolem roku 1830
narozený ( 1802-01-26 )26. ledna 1802
Bonnétable , Francie
Zemel 09.08.1852 (1852-08-09)(ve vku 50)
Paí , Francie
Národnost francouztina
obsazení Puka

Casimir Lefaucheux ( francouzsky:  [kazimi lfoø] ; 26. ledna 1802 - 9. srpna 1852) byl francouzský zbrojí . Narodil se v Bonnétable a zemel v Paíi.

Casimir Lefaucheux získal svj první patent v roce 1827. V roce 1832 dokonil sportovní puku s nábojnicemi s papírem.

Lefaucheux je pipoítán s vynálezem jednoho z prvních úinných samostatných kazetových systém v roce 1836 s mechanismem pinfire . Toto následovalo po prkopnické práci Jeana Samuela Paulyho v letech 1808-1812. Zásobník Lefaucheux ml kuelovou kulku , lepenkovou prákovou trubici a mdnou základnu, která obsahovala granulát. Lefaucheux tak navrhl jednu z prvních praktických zbraní na závr .

V roce 1846 systém Lefaucheux vylepil Benjamin Houllier, který pedstavil zcela kovovou patronu z mdné mosazi.

V roce 1858 se pistolový revolver Lefaucheux stal prvním revolverem s kovovým nábojem, který pijala národní vláda, a stal se standardní pistolí francouzského námonictva .

Je pravdpodobné, e zbra, s ní se holandský malí Vincent van Gogh smrteln zastelil v poli v roce 1890, byla 7 mm revolverem Lefaucheux pinfire . Pistole byla nalezena, extrémn zkorodovaná, v roce 1965 a je vystavena ve Van Goghov muzeu v Amsterdamu .

7mm revolver Lefaucheux, který Paul Verlaine pouil k stelb a zranní Arthura Rimbauda v roce 1873, se v paíské aukci 2016 prodal za cenu 435 000 EUR.

Galerie

Poznámky

Reference

  • Henrotin, vysvtlil revolver Gerard Lefaucheux 7 mm pinfire , HLebooks.com, 2013
  • Henrotin, Gerard European percussion & pinfire brokovnice vysvtleno , HLebooks.com, 2011

Opiniones de nuestros usuarios

Jiri Králová

Potěšilo mě, že jsem našel tento článek o Casimir Lefaucheux.

Marian Bendová

Pěkný článek z Casimir Lefaucheux.

Iveta Krausová

Už je to nějakou dobu, co jsem viděl článek o Casimir Lefaucheux napsaný tak didaktickým způsobem. Líbí se mi to.

Diana Brabec

Konečně! V dnešní době se zdá, že pokud nepíší články o deseti tisících slovech, nejsou šťastní. Redaktoři obsahu, toto ANO je dobrý článek o Casimir Lefaucheux.