Casey JamesVšechny poznatky, které lidé za staletí nashromáždili o Casey James, jsou nyní k dispozici na internetu a my jsme je pro vás shromáždili a uspořádali co nejpřístupnějším způsobem. Chceme, abyste měli rychlý a efektivní přístup ke všem informacím o Casey James, které chcete vědět, aby vaše zkušenost byla příjemná a abyste měli pocit, že jste skutečně našli informace o Casey James, které jste hledali.

Pro dosažení našich cílů jsme se snažili nejen získat co nejaktuálnější, nejsrozumitelnější a nejpravdivější informace o Casey James, ale dbali jsme také na to, aby design, čitelnost, rychlost načítání a použitelnost stránky byly co nejpříjemnější, abyste se mohli soustředit na to podstatné, znát všechny dostupné údaje a informace o Casey James, aniž byste se museli starat o cokoli dalšího, o to jsme se již postarali za vás. Doufáme, že jsme dosáhli svého cíle a že jste našli informace, které jste chtěli o Casey James. Proto vás vítáme a vyzýváme, abyste si i nadále užívali používání scientiacs.com.

Casey James
Casey James v ervenci 2010
Casey James v ervenci 2010
Základní informace
Rodné jméno Casey Everett James
narozený ( 1982-05-31 )31. kvtna 1982
Plano, Texas
Pvod Fort Worth, Texas , Spojené státy americké
ánry Pop , country , rock , blues
Povolání Zpvák, skladatel
Nástroje Zpv , kytara , mandolína
Aktivní roky 2008 souasnost
títky BNA (2010-12)
19 (2010-2015)
Columbia (2012-2015)
webová stránka www.caseyjamesoffical.com

Casey Everett James (narozený 31 kvtna 1982) je americký zpvák a kytarista z Fort Worth , Texas , který byl tetí místo finalista na deváté sezóny z American Idol a je nezávislý umlec nahrávky. V beznu 2012 vydal své stejnojmenné album, ze kterého byly vydány ti singly Let's Don't Call It a Night , Crying on a Suitcase a The Good Life. V íjnu 2014 vydal James Fall Apart jako první singl z plánovaného druhého studiového alba, ale Sony se rozhodlo desku nevydat a rozeli se. V roce 2017 vydal James své druhé album Strip It Down za kritiky.

Raný ivot

James se narodil 31. kvtna 1982 v Planu v Texasu , Debe Bybee a Beau Jamesovi. Rodina se pesthovala do Princetonu v Texasu , ale poté, co se jeho rodim rozvedli, kdy Jamesovi byly asi tyi roky, jeho matka vychovávala jeho a jeho bratra Billyho Colea v Cool v Texasu . James ml patnou reakci na jeho ernému (dávivému kali), vakcína, kdy byl jet dít, a jeho rodina se obával pokození mozku. Podle jeho matky si vak uvdomila, e bude v poádku, a bude muzikální, kdy zaal huet ústední melodii od M*A*S*H .

James zaal hrát na kytaru ve 13 a do roka hrál na jeviti. James hrál na akustické sety se svou matkou a blues se svým starím bratrem. Hrál také s country a rockovými kapelami. Ve vku 21 let ml vánou nehodu na motocyklu, která málem ukonila jeho ivot. Léka mu ekl, e u nebude schopen hrát na kytaru, co byla lékaská pedpov, která se ukázala jako nepravdivá. Bhem návtv rodného msta American Idol se James vrátil do nemocnice, kde se léil se svými zranními, a svému chirurgovi, doktoru Cory Collingeovi, pedvedl kytaru s podpisem.

Ped American Idol hrál se svou kapelou The Casey James Band, kterou tvoí James, jeho bratr, Billy Cole (baskytara) a Jacy McCann (bicí). Nahráli tyi písn, vetn první písn, kterou James kdy napsal, Freezing, v roce 2002.

Hudební vlivy

James uvádí bluesový kytarista Doyle Bramhall II jako hlavní hudební vliv a se kterým by nejradji vystupoval ve svém Idol Q&A. Dalím významným vlivem je Stevie Ray Vaughan ; James pojmenoval Vaughan's In the Beginning (1992) jako formativní album v jeho raných létech.

Dostal jsem album s názvem Na zaátku a nauil jsem se na nm kadou notu, co bylo snazí, protoe to bylo na zaátku jeho kariéry [bylo to nahráno v roce 1980]. Nauil jsem se vechny ty poznámky a to m otevelo blues. Kdy se podíváte, co dlá, hodn z toho byly covery, a pak se vrátíte a zanete poslouchat ty lidi - originály Albert King, Freddie King, Albert Collins - tyto vlivy m také zmnily.

Dalími vlivy citovanými v lánku jsou jiní rockei Lynyrd Skynyrd a Pearl Jam .

Americký idol

James byl závodníkem na American Idol bhem jeho deváté sezóny. Dostal se do Top 3, ne byl vyazen 19. kvtna 2010. James si vyzkouel a byl vybrán, aby soutil v deváté sezón Idol v roce 2009, a to navzdory skutenosti, e show nikdy nevidl. Byl nejstarím soutícím, který byl vybrán do Top 24 deváté sezóny ve vku 27 let. James byl 19. kvtna 2010 ze soute vyazen a skonil na tetím míst. Bhem finále American Idol provedl s Bret Michaels duet Kadá re má svj trn .

USA Today hudební kritik Brian Mansfield navrhl, e James byl nejlepí kytarista, kterého show [ American Idol ] vidla.

Pedstavení

Epizoda Téma Výbr písn Originální umlec Objednat # Výsledek
Konkurs N/A Pomalé tance v hoící místnosti John Mayer N/A Pokroilý
Hollywood První sólo Nepotebuji ádného doktora Ray Charles N/A Pokroilý
Hollywood Skupinové kolo " Blíe " Ne-Yo N/A Pokroilý
Hollywood Druhé sólo " Bubble " Colbie Caillat N/A Pokroilý
Top 24 (12 mu) Billboard Hot 100 hit " Nebe " Bryan Adams 11 Bezpený
Top 20 (10 mu) Nechci být Gavin DeGraw 3 Bezpený
Top 16 (8 mu) Bude na m myslet Keith Urban 5 Bezpený
Top 12 Rolling Stones U je po vem Valentinos 3 Bezpený
Top 11 Hity billboardu íslo 1 Síla lásky Huey Lewis a zprávy 9 Bezpený
Nejlepích 10 R & B / due Pokej, jdu Sam a Dave 2 Bezpený
Top 9 Lennon -McCartney " árlivý chlap " John Lennon 7 Bezpený
Top 9 Elvis Presley Lawdy, sleno Clawdyová Lloyd Price 9 Bezpený
Top 7 Inspirativní Nepestávej Fleetwood Mac 1 Dole 3
Top 6 Shania Twain Ne! Shania Twain 3 Dole 3
Top 5 Frank Sinatra Modré nebe Belle Bakerová 2 Bezpený
Nejlepí 4 Písn z kina Sólo paní Robinsonová - absolvent Simon & Garfunkel 4 Bezpený
Duet Opravdu jsi nkdy miloval enu - Don Juan DeMarco s Michaelem Lynche Bryan Adams 6
Nejlepí 3 Volba soutícího Dobe, se mnou je to v poádku Eric Hutchinson 1 Vyazen
Volba soudce " Dcery " John Mayer 4
 • ^Poznámka 1 Vzhledem k tomu, e porotci pouili své jediné uloení k záchranMichaela Lyncheho, zstala Top 9 neporuená dalí týden.
 • ^Poznámka 2 KdyRyan Seacrestoznámil výsledky pro tuto konkrétní noc, James byl mezi Bottom 3, ale prohláen za bezpeného druhého, protoeTim Urbanbyl vyazen.
 • ^Poznámka 3 Kdy Ryan Seacrest oznámil výsledky pro tuto konkrétní noc, James byl mezi Bottom 3, ale prohláen za bezpeného druhého, protoeSiobhan Magnusbyl vyazen.
 • ^Note 4 Song selected byRandy JacksonandKara DioGuardi.

Post- Idol

James se pipojil ke zbytku Top 10 na American Idols LIVE! prohlídka. Jeho tyi písn zahrnovaly skladby I Got Mine od The Black Keys, Don't od Shania Twaina, Its All Over Now od Bobbyho Womacka a Have You Ever Really Loved a Woman od Bryana Adamse po boku koleg soutící Michael Lynche .

V beznu 2011 se otevel pro Sugarland na jejich turné The Incredible Machine Tour a hrál dalí sólová a zahajovací vystoupení, vetn vystoupení na fan party ACM Awards a CMA Fest 2011.

2012: Casey James

17. srpna 2010 bylo oznámeno, e James podepsal smlouvu se spoleností Sony Music Nashville a jeho debutové album vyjde na BNA Records / 19 v roce 2011. Pedseda pedstavenstva a generální editel spolenosti Sony Music Nashville Gary Overton ekl: My v Sony Music Nashville jsme neuviteln nadený podpisem CASEY JAMES. Letl jsem do NEW YORKU, abych ho vidl 'naivo' s American Idol Tour a byl jsem ohromen jeho hlasem, hrou na kytaru a pítomností na pódiu ... a stejn tak byly tisíce fanouk v amfiteátru. Své dovednosti jako showman zdokonalil roky, kdy iv vystupoval na jeviti! Nemu se dokat, a ho dostanu do studia a zane nahrávat své debutové album. James spolupracoval s country skladatelem Tomem Douglasem . Douglas o Jamesovi ekl, e on je ten pravý. Je to skvlý zpvák a skvlý kytarista, take se tím, a si s ním napíu. James spolupracoval s nkterými z nejpozoruhodnjích texta country hudby je vetn Aimee Mayo , Alabama s Randy Owen , Sugarland je Kristian Bush a Delbert McClinton ,

První singl Jamese Nenechme tomu íkat noc byl vydán 15. srpna 2011 a v jeho debutovém týdnu se prodalo 5 000 kopií. James je spolu s Brice Long a Terry McBride spoluautorem knihy Nenechejme tomu íkat noc . Jamesovo debutové CD s vlastním názvem vylo 20. bezna 2012 u BNA Records. James je spoluautorem devíti z jedenácti skladeb CD a koproducentem CD s Chrisem Lindseyem .

4. ervna 2012, James byl pesunut do Columbia Nashville , dalí divize Sony Music Nashville, po uzavení BNA Records. Krátce poté byl 18. ervna vydán jeho druhý singl Plá na kufru, v srpnu videoklip.

2014-dosud

V íjnu 2014 vydal James Fall Apart jako první singl z druhého studiového alba. Sony se vak rozhodlo toto album nevydat a James a Sony se oddlili. Jako nezávislý umlec zahájil James v íjnu 2016 Kickstarter, aby na své nové album získal nejmén 30 000 dolar, a tento cíl pekonal. Album Strip It Down sklidilo nadené ohlasy. asopis Rainey Wetnight z Blues Blast nazval album vynikajícím a vyzdvihl skladbu Bulletproof, na které je Delbert McClinton . Alexandra Veltri z Bluesrockreview.com dala albu osm hvzdiek z deseti. Pochválila Jamese za jeho zpv a hru na kytaru, zatímco psala: Kadá nota a text slouí písni, albu a posluchai. Mark Franklin z York Dispatch povaoval Strip It Down za autentitjí reprezentaci Jamese jako umlce ne jeho pedchozí album a nazval jej blusier [a] much more rocking.

Osobní ivot

James byl usvden ze tí dopravních pestupk a uvznn, ne se objevil na American Idol . V roce 2004 se také podílel na váné nehod na motocyklu, která mu zpsobila zlomeninu levé ruky a zápstí a pravou stehenní kost s mnohoetnou zlomeninou, a byl est msíc na invalidním vozíku.

V roce 2005 se James oenil s Kellie Marie, kterou potkal, kdy mu bylo devatenáct, v kostele Learning Tree Church v Mineral Wells, Texas. Manelství vak nevydrelo a o dva roky pozdji se rozvedli. V srpnu 2014 se Casey oenil s Kelli Pentzer a v únoru 2016 mli dceru, v prosinci 2017 syna a v íjnu 2019 dalí dceru.

Diskografie

Studiová alba

Titul Podrobnosti o albu pikové
pozice grafu
Odbyt
USA Zem
NÁS
Casey James
 • ánr: Zem
 • Datum vydání: 20. bezna 2012
 • Label: BNA Records / 19
 • Formáty: CD, digitální stahování
2 23
 • USA: 77 000
Svléknte to
 • ánr: Blues
 • Datum vydání: 9. ervna 2017
 • Nezávislé vydání
 • Formáty: CD, digitální stahování
N/A -

Jednotlivci

Rok Singl pikové pozice grafu Odbyt Album
USA Zem
USA Country Airplay
NÁS
2011 Nenazývejme to nocí 21 - -
 • USA: 106 000
Casey James
2012 Plá v kufru 24 14 88
 • USA: 337 000
2013 "Dobrý ivot" - 57 -
2015 "Rozpadnout se" - 46 - N/A
- oznauje vydání, která nebyla zmapována

Hudební videa

Rok Video editel
2011 Nenazývejme to nocí Roman White
2012 Plá v kufru TK McKamy
2015 "Rozpadnout se"

Ceny a nominace

Rok Sdruení Kategorie Výsledek
2012 American Country Awards Hudební video roku: nový umlec - Nenazývejme to nocí Nominace

Reference

externí odkazy

Opiniones de nuestros usuarios

Eliska Hanáková

Stránka se mi líbí a článek o Casey James je ten, který jsem hledal.

Hubert Králová

Opravit. Poskytuje potřebné informace o Casey James.

Tibor Novak

Děkuji za tento příspěvek na Casey James, přesně to jsem potřeboval.

Anita Pechová

Tento článek o Casey James mě zaujal, připadá mi zvláštní, jak dobře jsou slova změřena, je jako...elegantní.