V tomto článku prozkoumáme Wikipedie:WikiProjekt Zdrojování z různých perspektiv, abychom pochopili jeho dopad na společnost. Od svého vzniku až do současnosti hraje Wikipedie:WikiProjekt Zdrojování zásadní roli v různých aspektech každodenního života. Budeme analyzovat jeho vývoj v průběhu času, zdůrazníme jeho úspěchy a výzvy. Kromě toho prozkoumáme, jak Wikipedie:WikiProjekt Zdrojování ovlivnil a utvářel naše osobní a kolektivní zkušenosti. Prostřednictvím této cesty se snažíme poskytnout komplexní pohled na Wikipedie:WikiProjekt Zdrojování a jeho význam v dnešním světě.
Někteří wikipedisté vytvořili projekt na nejlepší organizaci informací v článcích souvisejících se zdrojováním. Tato stránka a její podstránky obsahují jejich doporučení v naději, že projekt získá pozornost ostatních wikipedistů. Pokud byste rádi pomohli, navštivte diskusní stránku a prohlédněte si příspěvky.
Zdrojování, neboli doplňování zdrojů do článků je důležitou činností, která zvyšuje ověřitelnost Wikipedie, čímž se výrazně zvýší kvalita a důvěryhodnost daného článku. Pokud nějaký editor zpochybní tvrzení v článku, v drtivé většině případů je potřeba ho doložit věrohodným zdrojem. Můžete tedy Wikipedii pomoci tím, že ke zpochybněnému tvrzení patřičný zdroj/zdroje naleznete a vložíte do článku jako reference.
Ozdrojovat článek je v neposlední řadě také slušnost vůči autorovi pramene, z něhož uživatelé Wikipedie čerpají. V mnohých případech je využívání informací bez uvedení zdrojů protiprávní.
K zobrazení náhodného neozdrojovaného tvrzení na české Wikipedii je možné nyní použít Citation Hunt.
Citation Hunt („Lovec citací“) je nástroj, který na České Wikipedii vyhledává neozdrojovaná tvrzení. Z tisíců označených neozdrojovaných tvrzení ukáže nějaké náhodné – můžete ho ozdrojovat, nebo hledat dál. Okruh zobrazovaných článků můžete omezit tím, že do spodního políčka vyplníte okruh témat, které chcete řešit. Řídí se to systémem kategorií na České Wikipedii. Během psaní pozorně sledujte našeptávač, který nabídne příslušné kategorie (kdybyste se nedívali a napsali rovnou třeba „Afrika“, nic se nezobrazí, protože v kategorii „Afrika“ je jenom několik článků a žádný nepotřebuje doplnit zdroj; než ale slovo dopíšete, zobrazí se nabídka různých podkategorií, např. „Fauna Afriky“).
{{WikiProjekt Zdrojování}}
- vkládá se na začátek diskusní strany každé stránky (ne článku), o kterou se Wikiprojekt zajímá (související pravidla, doporučení, šablony atd.).
{{Neověřeno}}
{{Doplňte zdroj}}
{{Urgentně ověřit}}
{{Citace monografie}}
{{Citace elektronické monografie}}
{{Citace periodika}}
{{Citace elektronického periodika}}
{{Citace sborníku}}
{{Citace Sbírky zákonů}}
{{Citace právního předpisu}}
{{Citace bible}}
{{Překlad}}