V tomto článku věnovaném Vnější Mandžusko se ponoříme do fascinujícího tématu, které zaujalo lidi po celém světě. V tomto směru prozkoumáme nejrelevantnější a nejpůsobivější aspekty související s Vnější Mandžusko, ponoříme se do jeho historie, charakteristik a současných výzev. Od jeho počátků až po současnou situaci budeme do hloubky analyzovat význam Vnější Mandžusko a jeho vliv v různých oblastech. Doufáme, že prostřednictvím této cesty poskytneme komplexní a obohacující vizi Vnější Mandžusko a vyzveme naše čtenáře, aby se zamysleli a dozvěděli se více o tomto vzrušujícím tématu.
Vnější Mandžusko (rusky Приаму́рье, Poamuří či Přiamuří) je označení pro oblast na východě Asie, která byla dříve za dynastie Čching nárokována Čínou jako součást Mandžuska. V 19. století, v době oslabení Čínského císařství povstáním tchajpingů a francouzsko-britskou invazí (1856-1860) během druhé opiové války došlo k uzavření Ajgunské smlouvy (1858) a Pekingské smlouvy (1860), kterými se Vnější Mandžusko stalo součástí Ruska.[1]
Od Vnitřního Mandžuska odděluje Vnější Mandžusko tok řek Ussuri a Amur, na severu je ohraničeno Stanovým pohořím a na východě Tichým oceánem. Největší města Vnějšího Mandžuska jsou Vladivostok a Chabarovsk.