V současnosti je Svěcení Rusi tématem, které upoutalo pozornost mnoha lidí po celém světě. S rozvojem technologií a globalizací se Svěcení Rusi stala důležitou součástí našich životů. S ohledem na to je klíčové porozumět důležitosti a relevanci Svěcení Rusi v dnešní společnosti. V tomto článku prozkoumáme různé aspekty Svěcení Rusi a jeho dopad v různých oblastech, od ekonomiky po kulturu. Podobně budeme analyzovat roli, kterou Svěcení Rusi hraje v každodenním životě lidí, a jak utváří budoucnost. Svěcení Rusi je bezpochyby problém, který nemůžeme ignorovat, a je důležité si uvědomit jeho důsledky a důsledky.
Svěcení n. křest Rusi (ukrajinsky Хрещення Русі; rusky Креще́ние Руси́) je zavedení křesťanství jako státního náboženství na Kyjevské Rusi, které se událo na konci 10. století za vlády knížete Vladimíra I. Svjatoslvaviče (sv. Vladimír).
Prameny se rozcházejí v určení přesného data vysvěcení.[1] Tradičně se událost podle letopisné chronologie vztahuje k roku 988[2] a považovat jej zároveň za oficiální počátek ruské pravoslavné církve (někteří badatelé předpokládají, že svěcení Rusi se odehrálo později: v roce 990[1][3][4][5] nebo 991[5]). Podle autorů se termínem chápe rovněž jako proces rozšíření křesťanství na Rusi v 11.–12. století.[6]
Proces christianizace národů ruského impéria byl dlouhodobý proces, trvající po následujících devět století.[7]