Sociálnodemokratická strana Slovenska

V dnešní době je Sociálnodemokratická strana Slovenska tématem velkého významu v dnešní společnosti. S rozvojem technologií a globalizací se Sociálnodemokratická strana Slovenska stal velmi důležitým v různých oblastech každodenního života. Od pracovního světa po osobní sféru je Sociálnodemokratická strana Slovenska tématem, které vyvolalo různé debaty a protichůdné názory. V tomto článku prozkoumáme různé aspekty Sociálnodemokratická strana Slovenska a analyzujeme jeho dopad na dnešní svět. Od svých počátků až po vývoj v průběhu času je Sociálnodemokratická strana Slovenska tématem, které nás nepřestává překvapovat a zpochybňovat naše přesvědčení a perspektivy.

Sociálně demokratická strana Slovenska
Sociálnodemokratická strana Slovenska
ZkratkaSDSS
Datum založení1. února 1990
Datum rozpuštění1. října 2005
ZakladatelIvan Paulička
SídloŽabotova 2
811 04 Bratislava
Sloučení doSMER – sociálna demokracia
Ideologiesociální demokracie
Politická pozicestředolevice
Barvy
     červená
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Sociálnodemokratická strana Slovenska (zkratka SDSS, česky Sociálně demokratická strana Slovenska) byla politická strana působící na Slovensku v letech 19902005.

Historie

Strana se hlásila k odkazu historické politické strany Slovenská sociálnodemokratická strana Uhorska, která vznikla v roce 1905, ale o rok později zanikla (zcela zanikla v roce 1918). SDSS byla zaregistrována u ministerstva vnitra SR 1. února 1990 pod svým původním názvem Sociálnodemokratická strana na Slovensku. Změna názvu na Sociálnodemokratická strana Slovenska se uskutečnila v roce 1993. Strana zanikla 1. října 2005 sloučením se stranou SMER, která se přejmenovala na SMER – sociálna demokracia.

Předsedové strany

Odkazy

Poznámky

  1. Před parlamentními volbami v roce 1998 byla založena koalice pěti stran jakožto nová strana SDK. Předsedové sdružených stran zároveň ze svých stran vystoupili. 4. července 1998 se konal ustanovují kongres SDK. 27. února 1999 se však konal již mimořádný sjezd SDSS, který přijal z SDK své staré členy do strany zpět. Dokud nebyl na sjezdu strany 27. února 1999 potvrzen Jaroslav Volf, působil ve funkci dočasného předsedy Pavol Drotár.