Seramské moře

V tomto článku prozkoumáme fascinující svět Seramské moře a analyzujeme jeho dopad na různé aspekty každodenního života. Od svého vlivu na moderní společnost až po svůj význam v historii, Seramské moře hrál zásadní roli v našem vývoji jako jednotlivců i jako kolektivu. Na těchto stránkách budeme zkoumat jeho vývoj v čase, od jeho počátků až po současnost, a zamyslíme se nad jeho významem v budoucnosti. S multidisciplinárním přístupem přistoupíme k Seramské moře z různých úhlů pohledu a zdůrazníme jeho význam v oblastech, jako je kultura, politika, věda a technologie. Seramské moře je bezpochyby i dnes předmětem zájmu a diskusí a prostřednictvím tohoto článku se hodláme ponořit do jeho významu a významu v dnešní společnosti.

Seramské moře
Šířka200 km
Délka850 km
Zeměpisné souřadnice
Nadřazený celekTichý oceán
Sousední celkyArafurské moře, Bandské moře, Molucké moře, Halmaherské moře
SvětadílAsie, Austrálie
StátIndonésieIndonésie Indonésie
Map

Seramské moře (indonésky Laut Seram, anglicky Seram Sea nebo Ceram Sea[1]) je okrajové moře Tichého oceánu. Leží severně od indonéských ostrovů Seram a Buru, jižně od ostrovů Mangoli, Obira, Kofiau a Nová Guinea. Rozloha činí cca 122 375 km².

Na východě hraničí s Arafurským mořem, na jihu a západě s Bandským mořem, na severozápadě s Moluckým mořem a na severu s Halmaherským mořem.[2]

V moři leží ostrov Misool a mnoho menších ostrovů. Do Seramského moře se vlévají velké řeky Rajčího poloostrova.

Odkazy

Reference

  1. Encyklopedia Britannica. : Dostupné online. Kapitola Ceram (Island). 
  2. Limits of Oceans and Seas, 3rd edition . International Hydrographic Organization, 1953 . Dostupné v archivu pořízeném dne 15-10-2010.