Santiago de los Caballeros

V tomto článku prozkoumáme problém Santiago de los Caballeros z vícerozměrné perspektivy, analyzujeme jeho důsledky, dopady a možná řešení. Santiago de los Caballeros je téma, které zaujalo pozornost akademiků, aktivistů, vládních institucí a společnosti obecně díky své relevanci v současném kontextu. Prostřednictvím hluboké analýzy se snažíme poskytnout komplexní vizi Santiago de los Caballeros, která se zabývá jejími nejdůležitějšími aspekty, jejími souvislostmi s jinými jevy a jejím potenciálním dopadem v různých oblastech. S cílem obohatit debatu o Santiago de los Caballeros si tento článek klade za cíl nabídnout holistickou vizi, která vyzývá k reflexi a konstruktivnímu dialogu.

Santiago de los Caballeros
Santiago de los Caballeros – znak
znak
Poloha
Souřadnice
Nadmořská výška175 m n. m.
StátDominikánská republikaDominikánská republika Dominikánská republika
Santiago de los Caballeros
Santiago de los Caballeros
Rozloha a obyvatelstvo
Rozloha524,0 km²
Počet obyvatel1 343 423 (2021)
Hustota zalidnění2 563,7 obyv./km²
Správa
Vznik1495
Oficiální websantiagodeloscaballeros.gob.do
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Možná hledáte: Mérida (Venezuela), celým názvem Santiago de los Caballeros de Mérida.

Santiago de los Caballeros je správní centrum provincie Santiago a druhé největší město Dominikánské republiky, má přes půl milionu obyvatel (s aglomerací 690 000). Nachází se na severu země v údolí Cibao a protéká jím řeka Río Yaque del Norte. Pro svoji vnitrozemskou polohu je nazýváno Ciudad Corazón (Město srdce).

Město založil roku 1495 Bartoloměj Kolumbus na místě zvaném Jacagua, prvními osadníky byli příslušníci Řádu svatojakubských rytířů, proto dostalo název Santiago de los Treinta Caballeros (Svatý Jakub třiceti rytířů), což se později zkrátilo na Santiago de los Caballeros nebo Santiago; je nejstarším z měst na americkém kontinentu pojmenovaných podle Jakuba Většího. Roku 1562 bylo město poničeno zemětřesením a přestěhovalo se do stávající lokality. Dne 30. března 1844 zde proběhla významná bitva, v níž dominikánská armáda porazila Haiťany. Město má tropické klima a je známé výrobou doutníků, důležitý je i potravinářský, dřevozpracující a textilní průmysl. Sídlí zde Santiagská technická univerzita. Pamětihodnostmi Santiaga jsou historické centrum s radnicí a katedrálou, pevnost San Luis a velký pomník na kopci nad městem, jehož stavbu nařídil diktátor Rafael Trujillo a po jeho svržení byl věnován hrdinům války za nezávislost z let 1863–65.

Externí odkazy