S/PDIF

V dnešním světě se S/PDIF stalo tématem velkého významu a zájmu mnoha lidí. Postupem času získal S/PDIF významný význam v různých oblastech a vyvolal debaty, kontroverze, výzkum a hloubkovou analýzu. V tomto článku podrobně prozkoumáme různé aspekty související s S/PDIF, analyzujeme jeho dopad na společnost, jeho vývoj v průběhu let a jeho význam v současném kontextu. Prostřednictvím výzkumu a podrobného zkoumání různých zdrojů se snažíme osvětlit S/PDIF a poskytnout čtenáři hluboké a obohacující porozumění tomuto vysoce relevantnímu tématu.

S/PDIF nebo S/P-DIF je zkratka pro Sony/Philips Digital InterFace (občas uváděno i Sony/Philips Digital Interconnect Format). Jedná se o kolekci nízkoúrovňových a hardwarových protokolů pro přenos digitálně kódovaného zvukového signálu mezi různými audio komponentami. Přenos může být prováděn elektricky (přes Cinch) či opticky (TOSLINK).

S/PDIF je spotřebitelskou verzí standardu AES3, více známého jako AES/EBU – pokud signál není přenášen optickým médiem, liší se od AES3 prakticky pouze úrovní (a přenosem po nesymetrickém vedení – ačkoliv existuje rozšíření AES3id, které specifikuje přenos signálu dle standardu AES3 po koaxiálním kabelu) a jiným formátem dat s informacemi o stavu kanálu. Technicky je tedy možno přijímat signál AES3 běžnými S/PDIF přijímači, výrobci zařízení však často takové využití blokují.

Externí odkazy