Ruská akademie divadelního umění

V dnešním světě se Ruská akademie divadelního umění stal relevantním problémem, který významně ovlivňuje různé oblasti společnosti. S nárůstem globalizace a propojením mezi kulturami získává Ruská akademie divadelního umění stále větší význam a vyvolává debaty a úvahy, které přesahují hranice a obory. V tomto článku prozkoumáme různé aspekty Ruská akademie divadelního umění, analyzujeme jeho dnešní dopad a zamyslíme se nad jeho vlivem v budoucnosti. Z široké a interdisciplinární perspektivy se ponoříme do historických, sociálních, politických a kulturních aspektů Ruská akademie divadelního umění s cílem porozumět jeho složitosti a jeho důsledkům v současném světě.

Ruská akademie divadelního umění
Музично-драматичне училище Московського філармонійного товариства, Музично-драматичний інститут, Державний інститут музичної драми, Державний інститут театрального мистецтва, Навчально-театральний комбінат, Навчально-театральний комбінат імені Анатолія Луначарського a Державний інститут театрального мистецтва імені Анатолія Луначарського
Datum založení1878
Vedení
RektorGrigorij Anatoljevič Zaslavskij
Další informace
Zeměpisné souřadnice
www.gitis.net
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Ruská akademie divadelního umění (Rossijskaja akademia teatralnogo iskustva) dříve GITIS (Gosudarstvenyj institut teatralnogo iskustva Státní institut divadelního umění) sídlí v Moskvě.

Historie

Vznikla 22. října 1878 jako hudební škola. Dramatické umění se zde začalo vyučovat v roce 1883 na dvou fakultách, a to herecké a režisérské. Patronát nad školou měli velkokníže Nikolaj Nikolajevič a velkokněžna Jelizaveta Fedorovna, která přidělila škole vysokoškolský statut. Od roku 1922 nesla škola název GITIS. Na divadelní fakultě vyučovali např. Vladimir Ivanovič Němirovič-Dančenko, Vsevolod Emiljevič Mejerchold, Orlov, Irina Anisimova - Vulf, Jurij Zavadskij a řada dalších. Institut absolvovala celá řada herců a režisérů nejen z Ruska. Od roku 1991 nese škola název RATI-GITIS. Absolventy GITIS jsou například Leoš Suchařípa (katedra dramaturgie), Jurij Galin (katedra režie) nebo Libuše Hynková (katedra choreografie).

Externí odkazy