V tomto článku se ponoříme do fascinujícího světa Rozehrávač a prozkoumáme jeho různé aspekty a významy. _Var1 byl v průběhu historie předmětem zájmu a debat, probudil zvědavost a studium odborníků v různých oborech. Od svého dopadu na současnou společnost až po svůj původ předků se Rozehrávač stalo tématem nezpochybnitelného významu. Prostřednictvím podrobné analýzy budeme analyzovat různé perspektivy, které existují kolem Rozehrávač, a pokusíme se osvětlit jeho skutečný význam a jeho vliv v dnešním světě.
Rozehrávač je basketbalový výraz pro pozici hráče.
Rozehrávač hraje v útoku obvykle v největší vzdálenosti od koše - za úrovní trojkové čáry. Pokud střílí, pak obvykle z větší vzdálenosti (za tři body). Jeho úkolem je vyvést pomocí driblování míč z obranné do útočné poloviny hřiště, kde určuje taktickou variantu hry (tzv. herní signál) a sám zahajuje jeho realizaci (obvykle přihrávkou). S ohledem na své postavení nejdále od soupeřova koše je zodpovědný za uhlídání soupeřových hráčů při pokusu o rychlý protiútok.
Pro pozici rozehrávače jsou obvykle vybíráni nižší hráči (kolem 190 centimetrů) s dobrou pohyblivostí a míčovou technikou.
Ve většině taktických variant je na hřišti přítomen jeden rozehrávač, pokud se hraje na dva rozehrávače, plní střídavě vždy jeden z nich roli křídla.
Americké členění hráčských pozic se od evropského (rozehrávač - dvě křídla - dva pivoti) do jisté míry liší, českému rozehrávači nejlépe odpovídá anglický termín point guard.