Ramón Arellano Félix

V dnešním světě je Ramón Arellano Félix tématem, které upoutalo pozornost milionů lidí po celém světě. Ať už kvůli svému historickému významu, jeho dopadu na současnou společnost nebo jeho vlivu na populární kulturu, Ramón Arellano Félix je tématem, které nadále vyvolává zájem a diskusi. V průběhu let byl Ramón Arellano Félix předmětem nespočtu výzkumů, diskusí a analýz, což vedlo k lepšímu pochopení jeho složitosti a identifikaci různých pohledů na něj. V tomto článku prozkoumáme některé klíčové aspekty související s Ramón Arellano Félix s cílem ponořit se do jeho významu a rozsahu v různých kontextech.

Ramón Arellano Félix
Narození31. srpna 1964
Culiacán
Úmrtí10. února 2002 (ve věku 37 let)
Mazatlán
Příčina úmrtístřelná rána
Povolánídrogový baron
PříbuzníFrancisco Rafael Arellano Félix, José Ángel Sonora Díaz, Carlos Arellano Félix, Eduardo Arellano Félix, Francisco Javier Arellano Félix a Enedina Arellano Félix (sourozenci)
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Ramón Eduardo Arellano-Félix (31. srpna 196410. února 2002) byl Mexičan, kterého vládní autority řadily k členům Tijuanského drogového kartelu. 18. listopadu 1997 se Arellano-Félix dostal jako 451. osoba na seznam FBI nejhledanějších osob.

Arellano-Félix byl nejnebezpečnějíčí člen Tijuanského kartelu, byl podezřelý z mnoha vražd. Zemřel v Mazatlánu, kam se vypravil zabít svého rivala Mayo Zambadu, během přestřelky s policií. Mexická policie Arellano-Félixe spojovala s masakrem v Mazatlánu v roce 1997, kdy nechal vyvraždit dvanáctičlennou rodinu.

Ve Spojených státech v Kalifornii byl obviněn ze spiknutí za účelem pašování kokainu a marihuany, což následně vedlo k tomu, že se dostal na seznam FBI.

Byl také známý pod jmény Patrón a Colores.

Externí odkazy