Qatar Total Open 2012

Qatar Total Open 2012
Datum13.19. února 2012
Ročník10.
MístoDauhá, Katar
Dotace2 168 400 USD
Povrchtvrdý
Vítězky
ženská dvouhra
Bělorusko Viktoria Azarenková
ženská čtyřhra
USA Liezel Huberová / USA Lisa Raymondová
Qatar Total Open
20112013 >
 

Tenisový turnaj WTA Qatar Total Open 2012 se konal ve dnech 13.19. února 2012Dauhá, hlavním městě Kataru, venku v komplexu Khalifa International Tennis Complex na kurtech s tvrdým povrchem, poprvé jako součást kategorie Premier 5. Odměny činily 2 168 400 USD.

Dvouhra

Nasazení hráček

Viktoria Azarenková na tiskové konferenci v Dauhá

Osm nejvýše nasazených hráček mělo volný los do druhého kola.

  1. Bělorusko Viktoria Azarenková (vítězka)
  2. Dánsko Caroline Wozniacká (2. kolo)
  3. Austrálie Samantha Stosurová (finále)
  4. Polsko Agnieszka Radwańská (semifinále)
  5. Francie Marion Bartoliová (semifinále, skreč)
  6. Rusko Věra Zvonarevová (2. kolo, skreč)
  7. Itálie Francesca Schiavoneová (2. kolo)
  8. Srbsko Jelena Jankovićová (2. kolo)
  9. Německo Sabine Lisická (1. kolo)
  10. Rusko Anastasija Pavljučenkovová (1. kolo)
  11. Slovensko Dominika Cibulková (1. kolo)
  12. Čína Pcheng Šuaj (2. kolo)
  13. Srbsko Ana Ivanovićová (2. kolo)
  14. Rusko Světlana Kuzněcovová (3. kolo)
  15. Slovensko Daniela Hantuchová (1. kolo)
  16. Německo Julia Görgesová (2. kolo)

Jiné formy účasti na turnaji

Následující hráčky obdržely do hlavní soutěže divokou kartu:

Následující hráčky postoupily do hlavní soutěže z kvalifikace:

Odhlášení

Pavouk

Legenda
Finálová fáze
  Čtvrtfinále Semifinále Finále
                                       
  1  Bělorusko Viktoria Azarenková 6 6    
   Belgie Yanina Wickmayerová 0 4    
  1  Bělorusko Viktoria Azarenková 6 6    
  4  Polsko Agnieszka Radwańská 2 4    
4  Polsko Agnieszka Radwańská 6 6  
     USA Christina McHaleová 1 1    
    1  Bělorusko Viktoria Azarenková 6 6  
  3  Austrálie Samantha Stosurová 1 2  
     Rumunsko Monica Niculescuová 2 6 3  
3  Austrálie Samantha Stosurová 6 2 6  
3  Austrálie Samantha Stosurová 6    
  5  Francie Marion Bartoliová 3 r    
5  Francie Marion Bartoliová 7 4 6
     Česko Lucie Šafářová 5 6 1  
Horní polovina 1. sekce
První kolo   Druhé kolo   Třetí kolo   Čtvrtfinále
                               
            
               1  Bělorusko V Azarenka 6 6    
Q  Francie C Garcia 66 64        Německo M Barthel 1 0    
   Německo M Barthel 78 77         1  Bělorusko V Azarenka 6 6    
   Česko I Benešová 4 6 6          Rumunsko S Halep 3 1    
   Česko B Záhlavová-Strýcová 6 3 1        Česko I Benešová 4 4  
   Rumunsko S Halep 3 6 77      Rumunsko S Halep 6 6    
15  Slovensko D Hantuchová 6 2 64       1  Bělorusko V Azarenka 6 6  
10  Rusko A Pavljučenkova 6 2 3          Belgie Y Wickmayer 0 4  
   Kazachstán X Pervak 1 6 6        Kazachstán X Pervak 6 6    
Q  Francie V Razzano 6 2 6   Q  Francie V Razzano 4 0    
WC  Tunisko O Jabeur 3 6 3          Kazachstán X Pervak 4 0  
   Japonsko A Morita 2 1            Belgie Y Wickmayer 6 6    
   Belgie Y Wickmayer 6 6          Belgie Y Wickmayer 77 6  
             7  Itálie F Schiavone 64 4    
            
2. sekce
První kolo   Druhé kolo   Třetí kolo   Čtvrtfinále
                               
            
               4  Polsko A Radwańská 6 6    
Q  Spojené království A Keothavong 77 77     Q  Spojené království A Keothavong 1 2    
   Rakousko T Paszek 64 65         4  Polsko A Radwańská 7 6    
Q  Kanada A Wozniak 3 3         Q  USA V Lepčenko 5 1    
Q  USA V Lepčenko 6 6       Q  USA V Lepčenko 77 77  
   Bělorusko A Jakimova 2 2     16  Německo J Görges 64 65    
16  Německo J Görges 6 6         4  Polsko A Radwańská 6 6  
12  Čína Š Pcheng 6 7            USA C McHale 1 1  
WC  Omán F Al Nabhani 0 5       12  Čína Š Pcheng 7 3 2  
   Jižní Afrika C Scheepers 4 3        USA C McHale 5 6 6  
   USA C McHale 6 6            USA C McHale 4 6 6
WC  Maroko N Lalami 0 0            Izrael Š Pe'er 6 3 4  
   Izrael S Pe'er 6 6          Izrael S Pe'er 77 6  
             8  Srbsko J Janković 63 2    
            
Dolní polovina 3. sekce
První kolo   Druhé kolo   Třetí kolo   Čtvrtfinále
                               
            
               6  Rusko V Zvonareva 5 2r  
   Rusko J Vesnina 1 0        Rumunsko M Niculescu 7 3    
   Rumunsko M Niculescu 6 6            Rumunsko M Niculescu 77 6    
Q  Rusko V Duševina 5 2         Q  Ukrajina K Bondarenko 65 4    
Q  Ukrajina K Bondarenko 7 6       Q  Ukrajina K Bondarenko 6 6  
   Itálie F Pennetta 6 2 7      Itálie F Pennetta 4 2    
11  Slovensko D Cibulková 3 6 5          Rumunsko M Niculescu 2 6 3
13  Srbsko A Ivanović 6 4         3  Austrálie S Stosur 6 2 6
   Španělsko C Suárez Navarro 1 1r       13  Srbsko A Ivanović 4 4    
   Chorvatsko P Martić 65 5        Česko P Cetkovská 6 6    
   Česko P Cetkovská 77 7            Česko P Cetkovská 3 2  
   Austrálie J Gajdošová 4 1         3  Austrálie S Stosur 6 6    
   Rumunsko S Cîrstea 6 6          Rumunsko S Cîrstea 4 65  
             3  Austrálie S Stosur 6 77    
            
4. sekce
První kolo   Druhé kolo   Třetí kolo   Čtvrtfinále
                               
            
               5  Francie M Bartoli 6 6    
   Česko K Zakopalová 4 1        Španělsko A Medina Garrigues 2 0    
   Španělsko A Medina Garrigues 6 6         5  Francie M Bartoli 6 6    
   Bulharsko C Pironkova 6 6            Bulharsko C Pironkova 3 3    
   Slovinsko P Hercog 0 4          Bulharsko C Pironkova 6 6  
   Německo A Kerber 4 6 6      Německo A Kerber 4 1    
9  Německo S Lisicki 6 4 1       5  Francie M Bartoli 7 4 6
14  Rusko S Kuzněcova 7 6            Česko L Šafářová 5 6 1
   Španělsko MJ Martínez Sánchez 5 3       14  Rusko S Kuzněcova 6 6    
   Čína Ť Čeng 3 6 3      Rusko M Kirilenko 4 4    
   Rusko M Kirilenko 6 3 6       14  Rusko S Kuzněcova 66 3  
   Česko L Šafářová 6 6            Česko L Šafářová 78 6    
Q  Polsko U Radwańská 3 4          Česko L Šafářová 4 6 77
             2  Dánsko C Wozniacki 6 4 63  
            

Čtyřhra

Nasazené páry

Šest nejvýše nasazených párů mělo volný los do druhého kola.

  1. USA Liezel Huberová / USA Lisa Raymondová (vítězky)
  2. Indie Sania Mirzaová / Rusko Jelena Vesninová (2. kolo)
  3. Slovensko Daniela Hantuchová / Polsko Agnieszka Radwańská (2. kolo)
  4. Rusko Maria Kirilenková / Německo Sabine Lisická (čtvrtfinále)
  5. Španělsko Nuria Llagosteraová Vivesová / Austrálie Anastasia Rodionovová (semifinále)
  6. Jižní Afrika Natalie Grandinová / Česko Vladimíra Uhlířová (2. kolo)
  7. Německo Julia Görgesová / Čína Čeng Ťie (čtvrtfinále)
  8. Česko Iveta Benešová / Česko Barbora Záhlavová-Strýcová (2. kolo)

Pavouk

Finálová fáze
Semifinále   Finále
1  USA Liezel Huberová
 USA Lisa Raymondová
6 6    
   Německo Kristina Barroisová
 Německo Anna-Lena Grönefeldová
2 3    
  1  USA Liezel Huberová
 USA Lisa Raymondová
6 6  
 
     USA Raquel Kopsová-Jonesová
 USA Abigail Spearsová
3 1  
5  Španělsko Nuria Llagosteraová Vivesová
 Austrálie Anastasia Rodionovová
6 1
   USA Raquel Kopsová-Jonesová
 USA Abigail Spearsová
3 6  
Horní polovina
První kolo   Druhé kolo   Čtvrtfinále   Semifinále
                               
            
               1  USA L Huber
 USA L Raymond
6 4  
   Čínská Tchaj-pej Ch-ť Čan
 Japonsko R Fudžiwara
6 7        Čínská Tchaj-pej Ch-ť Čan
 Japonsko R Fudžiwara
3 6  
   Slovinsko P Hercog
 Španělsko MJ Martínez Sánchez
1 5         1  USA L Huber
 USA L Raymond
62 77  
   USA J Craybas
 Jižní Afrika C Scheepers
1 3         7  Německo J Görges
 Čína Ť Čeng
77 63  
   Rusko A Kudrjavceva
 Česko K Zakopalová
6 6          Rusko A Kudrjavceva
 Česko K Zakopalová
4 2  
WC  Omán F Al Nabhani
 Tunisko O Jabeur
4 2     7  Německo J Görges
 Čína Ť Čeng
6 6    
7  Německo J Görges
 Čína Ť Čeng
6 6         1  USA L Huber
 USA L Raymond
6 6  
                    Německo K Barrois
 Německo A-L Grönefeld
2 3  
               3  Slovensko D Hantuchová
 Polsko A Radwańská
1 2    
   Polsko U Radwańská
 Ukrajina O Savčuková
           Německo K Barrois
 Německo A-L Grönefeld
6 6    
   Německo K Barrois
 Německo A-L Grönefeld
w/o              Německo K Barrois
 Německo A-L Grönefeld
6 6  
   Polsko K Jans-Ignacik
 Francie K Mladenovic
6 6            Polsko K Jans-Ignacik
 Francie K Mladenovic
2 3    
   Čínská Tchaj-pej S-wej Sie
 Čína Š Pcheng
3 2          Polsko K Jans-Ignacik
 Francie K Mladenovic
3 77
   Austrálie C Dellacqua
 Austrálie S Stosur
2 3     8  Česko I Benešová
 Česko B Záhlavová-Strýcová
6 65  
8  Česko I Benešová
 Česko B Záhlavová-Strýcová
6 6    
Dolní polovina
První kolo   Druhé kolo   Čtvrtfinále   Semifinále
                               
            
               5  Španělsko N Llagostera Vives
 Austrálie A Rodionova
4 6  
   Rumunsko S Cîrstea
 Spojené království A Keothanvong
6 2      Španělsko A Medina Garrigues
 Rusko A Pavljučenkova
6 4  
   Španělsko A Medina Garrigues
 Rusko A Pavljučenkova
2 6       5  Španělsko N Llagostera Vives
 Austrálie A Rodionova
6 63  
   Slovinsko A Klepač
 Polsko A Rosolska
6 6         4  Rusko M Kirilenko
 Německo S Lisicki
4 77  
   Srbsko B Jovanovski
 Maroko N Lalami
3 1          Slovinsko A Klepač
 Polsko A Rosolska
2 6
             4  Rusko M Kirilenko
 Německo S Lisicki
6 4  
                 5  Španělsko N Llagostera Vives
 Austrálie A Rodionova
6 1
                    USA R Kops-Jones
 USA A Spears
3 6
               6  Jižní Afrika N Grandin
 Česko V Uhlířová
4 6  
   Řecko E Daniilidou
 Rumunsko M Niculescu
1 1        USA R Kops-Jones
 USA A Spears
6 3  
   USA R Kops-Jones
 USA A Spears
6 6            USA R Kops-Jones
 USA A Spears
6 7  
   Rusko V Duševina
 Izrael Š Pe'er
6 5          Rusko V Duševina
 Izrael Š Pe'er
0 65    
   Itálie F Pennetta
 Itálie F Schiavone
2 7        Rusko V Duševina
 Izrael Š Pe'er
6 6  
             2  Indie S Mirza
 Rusko J Vesnina
4 4    
            

Externí odkazy