Pujo (stát)

Pujo (stát) je téma, které bylo v historii předmětem debat a úvah. Od svého vzniku až po současnost vzbuzuje toto téma zájem odborníků i fanoušků a vyvolává diskuse v různých oblastech. V průběhu let zaznamenal Pujo (stát) významné změny, a to jak ve svém vnímání, tak ve svém dopadu na společnost. V tomto článku prozkoumáme různé aspekty související s Pujo (stát), analyzujeme jeho vývoj v čase a jeho relevanci dnes. Kromě toho prozkoumáme různé pohledy a přístupy, které byly v souvislosti s tímto tématem řešeny, s cílem nabídnout komplexní a obohacující vizi.

Pujŏ
부여
 Kočoson 2. století př. n. l.–494 Kogurjŏ 
Päkče 
Geografie
Mapa
Rozloha ve třetím století
Obyvatelstvo
Státní útvar
Státní útvary a území
Předcházející
Kočoson Kočoson
Následující
Kogurjŏ Kogurjŏ
Päkče Päkče

Pujo (korejsky 부여Pujŏ, čínsky v českém přepisu Fu-jü, pchin-jinem Fúyú, znaky zjednodušené 夫馀, tradiční 夫餘) bylo korejské království, které existovalo od druhého století před naším letopočtem do roku 494 našeho letopočtu v oblasti severní Korey a jižního Mandžuska.

Považovalo se za nástupnický stát království Kočoson, které definitivně zaniklo v roce 108 př. n. l. pod útoky dynastie Chan. Není jasné, kdy přesně Pujo vzniklo, ale zmínky jeho jména jsou dochovány již z období válčících států.

Za nástupce království Pujo se považovaly státy Kogurjŏ a Päkče.

Reference

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Buyeo (Staat) na německé Wikipedii.


Externí odkazy

  • Obrázky, zvuky či videa k tématu Pujŏ na Wikimedia Commons