Prosopagnosie

V dnešním světě se Prosopagnosie stalo tématem velkého významu a zájmu lidí na celém světě. S rozvojem technologií a globalizací získává Prosopagnosie stále větší význam v každodenním životě lidí a ovlivňuje mimo jiné oblasti, jako je vzdělávání, práce, politika, zdraví. To je důvod, proč je klíčové porozumět a podrobně analyzovat, jak Prosopagnosie mění a utváří svět, ve kterém žijeme, a také možné důsledky a důsledky, které to může mít v budoucnu. V tomto článku důkladně prozkoumáme dopad a relevanci Prosopagnosie dnes, stejně jako výzvy a příležitosti, které představuje pro moderní společnost.

Prosopagnosie (starořecky prosopon – obličej, agnosia – neznalost) je neurologická porucha, kdy postižený nerozeznává tváře. Volně je onemocnění překládáno jako obličejová slepota. Schopnost rozeznávat ostatní objekty je relativně nedotčena. Tento pojem se používá v souvislosti s poškozením mozku, ale může se jednat i o vrozenou poruchu. Prosopagnosií může trpět až 2,5 % lidí.[1]

Reference

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Prosopagnózia na slovenské Wikipedii.

  1. BARTON, Jason; CORROW, Sherryse; DALRYMPLE, Kirsten. Prosopagnosia: current perspectives. S. 165–175. Eye and Brain . 2016-09. Roč. Volume 8, s. 165–175. Dostupné online. doi:10.2147/EB.S92838. 

Externí odkazy