Primas Germaniae je téma, které upoutalo pozornost milionů lidí po celém světě. Od svého vzniku vyvolala rozsáhlé diskuse a kontroverze a byla předmětem četných studií a výzkumů. V tomto článku podrobně prozkoumáme dopad Primas Germaniae na dnešní společnost, analyzujeme jeho různé aspekty a důsledky, které má pro různé oblasti. Kromě toho prozkoumáme, jak se vyvíjel v čase a současné trendy, které směřují k jeho růstu nebo poklesu. Primas Germaniae je bezpochyby i nadále relevantním a neustále se vyvíjejícím tématem a je nezbytné pochopit jeho rozsah a vliv v dnešním světě.
Primas Germaniae (neboli Primas německých zemí) je čestný titul, náležející salcburskému arcibiskupovi. Z tohoto titulu nevyplývá žádná jurisdikce, jedná se pouze o přednostní a čestné postavení mezi německými a rakouskými biskupy.
Současným úřadujícím primasem je Franz Lackner.
Na základě titulu Legatus natus, mají salcburští arcibiskupové právo od roku 1179 oblékat červenou kleriku a solideo, jako kardinálové (místo standardní biskupské fialové).
Náleží mu titul metropolity církevní provincie, z čehož mu plynu nárok na užívání pallia, podle CIC kán. 435–438, titul primase pak upravuje kán. 439.[1]
Jejich biskupský znak je také doplněn střapci červené barvy (jako v případě kardinálů, ale o jednu řadu střapců méně), místo zelených, jak je tomu v případě (arci)biskupů.
Jako metropolitní arcibiskupové a primasové mají právo být v liturgii postaveni naroveň patriarchům.[2]