Pražské bienále

V tomto článku prozkoumáme fascinující svět Pražské bienále a zaměříme se na jeho původ, vliv a význam dnes. Od svých počátků až po vývoj v průběhu času vzbudil Pražské bienále nebývalý zájem o různé oblasti znalostí. Prostřednictvím pečlivého a podrobného přístupu analyzujeme různé aspekty Pražské bienále a nabídneme našim čtenářům kompletní a obohacující vizi tohoto vzrušujícího tématu. Dále budeme zkoumat jeho dopad na společnost, populární kulturu a každodenní život, přičemž zdůrazníme jeho důležitost a relevanci v současném světě. Připravte se ponořit se do vzrušující cesty po mnoha aspektech Pražské bienále!

Pražské bienále je mezinárodní výstava soudobého výtvarného umění, která se obrok koná v Praze. Jejím organizátorem je Národní galerie v Praze. Akce byla založena roku 2003.

První ročník probíhal ve Veletržním paláci.[1] Druhý (2005) ve Veletržním paláci, klášteře sv. Anežky České a paláci Kinských.[2] Souběžně ovšem v karlínské Thámově hale, neboť probíhal spor o užití názvu Pražské bienále či Prague biennale[3] a v Praze se konaly dvě souběžné akce stejného jména.[4] Třetí (2007) a čtvrtý ročník (2009) se uskutečnil v karlínské Thámově hale.[5] Páté binále (2011) se konalo ve dvanáctipatrové hale Microna v Modřanech. Šestý ročník (2013) pak v prostorách bývalého nákladového nádraží Žižkov.[6]

Reference

  1. HŮLA, Jiří. Bienále v rekordním čase. Týdeník Respekt . . Dostupné online. 
  2. Druhé pražské bienále nabídne 400 umělců. iDNES.cz . 2005-06-14 . Dostupné online. 
  3. PRAGUE BIENNALE 2. www.uvucr.cz . . Dostupné online. 
  4. První pražské bienále zahájeno. legacy.blisty.cz . . Dostupné online. 
  5. Pražské bienále přivítá i partnerku Romana Abramoviče. TÝDEN.cz . 2009-05-05 . Dostupné online. 
  6. Pražské bienále bude letos už pošesté - Novinky. www.novinky.cz . . Dostupné online.