V dnešním článku budeme hovořit o Prázdnota (astronomie), což je dnes velmi důležité téma. Prázdnota (astronomie) je téma, které se v poslední době stává stále důležitějším a vyvolává debaty a kontroverze v různých oblastech. V tomto článku se podrobně podíváme na Prázdnota (astronomie), abychom pochopili jeho rozsah, důsledky a možná řešení. Kromě toho prozkoumáme různé pohledy a názory na Prázdnota (astronomie) s cílem poskytnout širokou a kompletní vizi tohoto velmi relevantního tématu. Stručně řečeno, Prázdnota (astronomie) je problém, který se týká nás všech a který si zaslouží být řešen s takovou vážností a přísností, jakou si zaslouží.
Pojmem prázdnota (anglicky „void“, pl. „voids“) se v astronomii a v astrofyzice označují obrovské prázdné prostory mezi velkými strukturami ve vesmíru.
Rozdělení hmoty ve vesmíru má dle astronomických pozorování a simulací v největších vzdálenostech charakter pláství či buněk, které jsou tvořené filamenty (vlákny galaxií) a mezi nimi ležící prázdnotou.
Dosud pozorované prázdnoty mají průměr okolo 100 miliónů světelných let. Největší prázdnota byla objevena v roce 2007 v souhvězdí Eridanu. Má průměr 500 milionů světelných let a tisícinásobný objem oproti ostatním prázdnotám.
Simulace ukazují, že mohou obsahovat více hmoty než se dříve předpokládalo.[1] Astronomové přišli i s teorií, že Země (a celá galaxie Mléčná dráha) se nachází v prázdnotě o průměru 2 miliardy světelných let.[2][3]