Potemník moučný

V tomto článku se budeme věnovat tématu Potemník moučný, které je nanejvýš důležité a zajímavé pro široké spektrum čtenářů. Potemník moučný se v poslední době stal tématem diskuzí a debat a je předmětem analýzy odborníků v oboru. Prostřednictvím tohoto článku se snažíme poskytnout komplexní a podrobný pohled na Potemník moučný, který se zabývá jeho nejdůležitějšími aspekty a nabízí cenné informace k pochopení jeho dopadu v různých oblastech. Od svého vzniku až po současnou evoluci Potemník moučný vzbuzoval zájem odborníků, akademiků i široké veřejnosti, takže je důležité prozkoumat jeho povahu a důsledky. Prostřednictvím analytického a přísného přístupu se snažíme prozkoumat a prohloubit toto téma a předložit různé pohledy a argumenty, které obohacují znalosti o Potemník moučný. Tento článek se bezpochyby snaží být informativním a reflexním odkazem pro ty, kteří chtějí tomuto fenoménu plně porozumět.

Jak číst taxoboxPotemník moučný
alternativní popis obrázku chybí
Potemník moučný
Vědecká klasifikace
Říšeživočichové (Animalia)
Kmenčlenovci (Arthropoda)
Třídahmyz (Insecta)
Řádbrouci (Coleoptera)
Podřádvšežraví (Polyphaga)
ČeleďTenebrionidae
RodTenebrio
Binomické jméno
Tenebrio molitor
Linnaeus, 1758
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Potemník moučný (Tenebrio molitor) je brouk, druh potemníka z čeledi Tenebrionidae. Larválnímu stadiu potemníka moučného se lidově říká moučný červ.

Jako všechny druhy hmyzu s proměnou dokonalou prodělává potemník moučný čtyři vývojová stadia: vajíčko, larva, kukla a dospělec. Larvy mívají kolem 2,5 cm nebo více, zatímco dospělci měří 1,25 až 1,8 cm.

Mísa s moučnými červy

Využití

Larvy, lidově mouční červi

Mouční červi mají vysoký obsah proteinů, který z nich dělá vítaný zdroj potravy. Jsou používáni jako zdroj potravy pro plazy, ptáky a hlodavce chované v zajetí. Pro ty se také mohou mouční červi usušit. Při nepříznivém počasí jimi lze přikrmovat v době hnízdění volně žijící ptáky. Používají se také jako nástraha při rybaření. Ve formě proteinové moučky nebo vcelku mohou být potravou i pro člověka.

Odkazy

Externí odkazy

Reference

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Mealworm na anglické Wikipedii.