Podvodní ragby

Ve světě Podvodní ragby existuje velká rozmanitost přístupů, nápadů a názorů, které mohou vytvářet mimořádně obohacující výměnu znalostí. Proto je klíčové ponořit se hlouběji do různých aspektů kolem tohoto tématu, abychom pochopili jeho dopad na dnešní společnost. Od svých počátků až po budoucí důsledky se Podvodní ragby stal předmětem zájmu pro akademiky, odborníky i širokou veřejnost. Prostřednictvím tohoto článku se budeme snažit prozkoumat různé aspekty Podvodní ragby a jeho význam v současném světě a nabídnout nové pohledy a úvahy, které přispívají k obohacení debaty o tomto transcendentálním tématu.

Zápas v podvodním ragby

Podvodní ragby je týmový sport podobný klasickému ragby, ovšem hraný v bazénu. Pochází z Kolína nad Rýnem v Německu, kde vznikl při tréninku v potápěčských klubech.

Pravidla

Hrají dvě družstva složená ze šesti hráčů ve hře a šesti na střídačce. Každý hráč je vybaven základní potápěčskou výstrojí (ploutve, maska a dýchací trubice - „šnorchl“), čepičkou a plavkami bílé nebo modré barvy. Cílem hry je umístit míč (naplněný slanou vodou, aby pod vodou klesal) do branky soupeře. Branky jsou umístěny u stěn na dně bazénu v hloubce 3.5-5m a mají tvar koše o horním průměru 40 cm. Protihráče se je možno dotýkat jenom pokud drží míč. Hmaty a chmaty jsou povoleny, zakázáno je však škrcení, kopání, údery, nebo strhávání výstroje.

Externí odkazy