V dnešním světě se Pickelhaube stalo tématem velkého významu a zájmu široké veřejnosti. S pokrokem technologie a neustálými změnami ve společnosti nabyl Pickelhaube nebývalý význam. Od svého dopadu na každodenní životy lidí až po jeho vliv na globální ekonomiku se Pickelhaube ukázal být tématem debat a úvah pro odborníky i občany. V tomto článku prozkoumáme různé aspekty a perspektivy související s Pickelhaube s cílem nabídnout komplexní a obohacující vizi na toto téma, které je dnes tak aktuální.
Pickelhaube (mn. č. Pickelhauben, z německého Pickel – hrot a Haube – čepec, přilba), také Pickelhelm, byla pruská vojenská helma s kovovým hrotem na vrcholu používaná pruskou armádou, policií a hasiči v 19. a na začátku 20. století. Ačkoliv je nejčastěji spojována s pruskou armádou, do které byla zavedena v letech 1842–1843,[1] byla používána i dalšími armádami té doby. V současnosti je některými ozbrojenými složkami používána jako ceremoniální helma, např. v Chile, Kolumbii či ve Švédsku.[2]
Pickelhaube byla navržena v roce 1842 pruským králem Fridrichem Vilémem IV.,[3] který se pravděpodobně nechal inspirovat podobným typem helmy, který byl právě zaváděn v ruské armádě.[4] Není zcela jasné, zda šlo o imitaci ruské helmy, nezávislý návrh podobné helmy, či zda oba návrhy vycházejí z dřívější napoleonské kyrysnické přilby. Inspiraci v kyrysnické přilbě by nasvědčovalo, že ruská helma byla též užívána jízdou. Hrot na helmě byl pak derivátem držáku pro ozdobný chochol z koňských žíní, užívaný při přehlídkách.
V tomto článku byl použit překlad textu z článku Pickelhaube na anglické Wikipedii.