Ottavio Miseroni

V dnešní době se Ottavio Miseroni stalo relevantním a velmi důležitým tématem současné společnosti. Její vliv pokrývá různé aspekty každodenního života, od politiky a ekonomiky po kulturu a technologie. S pokrokem globalizace a masovým přístupem k informacím se Ottavio Miseroni stal bodem zájmu odborníků i obyčejných lidí. V tomto článku důkladně prozkoumáme dopad Ottavio Miseroni na dnešní společnost a prozkoumáme jeho dlouhodobé důsledky a důsledky. Kromě toho budeme analyzovat různé pohledy a názory na Ottavio Miseroni, abychom poskytli širokou a objektivní vizi tohoto tématu, které je dnes tak aktuální.

Oktavián Miseroni z Lisonu
Narození1567
Milán
Úmrtí1624 (ve věku 56–57 let)
Praha
Povoláníumělec, sochař, zlatník a řezbář
DětiDionysio Miseroni[1]
RodičeGirolamo Miseroni
RodMiseroniové z Lisonu
PříbuzníFerdinand Eusebius Miseroni (vnuk)
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Ottavio Miseroni z Lisonu (též počeštěněn Oktavián, 1567 Milán1624 Praha) byl italský brusič kamenů činný v Čechách u dvora císaře Rudolfa II. z rodu Missironů z Lisonu.


Život a činnost

Ottavio Miseroni: Dóza s víčkem, Kunsthistorisches Museum Wien

Řemeslu se vyučil u svého otce. Ve svých 21 letech přišel do Prahy na pozvání císaře Rudolfa II., aby zde vybudoval sochařskou dílnu schopnou konkurovat Milánu. Měl dva bratry, kteří také pracovali v Praze, ale Ottavio byl nejznámějším z nich. Postupně si vytvořil vlastní styl. Jeho práce se odchýlily od tradičních forem, soustředil se především na přirozený vzhled kamene. Spolupracoval hojně se zlatníky, kteří pracovali dle jeho pokynů

Rudolf II. jej jmenoval císařským dvorním brusičem.[2]

Také Ottaviův syn, Dionysio (Diviš) Miseroni (1607–1661), byl rovněž známým pražským brusičem.[3]


Reference

  1. Union List of Artist Names. 23. května 2013. Dostupné online. .
  2. Silver och smycken på Skokloster. : , 1995. 
  3. Sandrart.net

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Ottavio Miseroni na švédské Wikipedii.