V dnešním světě se Operace Tungsten stal tématem velkého významu a zájmu společnosti obecně. Ať už v oblasti politiky, vědy, technologie, kultury nebo v jakékoli jiné oblasti, je nepopiratelné, že Operace Tungsten upoutal pozornost milionů lidí po celém světě. Od svých počátků až do současnosti hraje Operace Tungsten zásadní roli ve způsobu, jakým lidé vnímají svět kolem sebe, jak komunikují a jak se k němu vztahují. V tomto článku důkladně prozkoumáme význam Operace Tungsten a jeho dopad na současnou společnost, analyzujeme jeho význam, jeho výzvy a možné budoucí důsledky.
Operace Tungsten byl krycí název pro paradesantní výsadek vyslaný během II. světové války z Anglie na území Protektorátu Čechy a Morava. Výsadek byl organizován zpravodajským odborem exilového Ministerstva národní obrany a byl řazen do třetí vlny výsadků.
Desant tvořili velitel kapitán Rudolf Pernický a rotmistr Leopold Musil jako obsluha radiomajáku Eureka. Jejich úkolem bylo zajišťovat příjem dalších výsadků a materiálu na území protektorátu, dopravit náhradní krystaly pro radiostanici Calcia a připravit odlet představitelů domácího odboje do Velké Británie. Kromě toho měl desant urovnat kompetenční spory mezi příslušníky Calcia a Radou tří.
Nad územím protektorátu byl desant vysazen společně s desantem Embassy v noci 21. prosince 1944 před půlnocí. Vinou chyby navigátora byli vysazeni u Libenic nedaleko Kutné Hory na místo u Vortové u Hlinska. Po usilovném, více než stokilometrovém pochodu dorazili do místa určení nad ránem 29. prosince omrzlí a vyčerpaní. Ukryli se na záchytné adrese ve Studnici u Nového Města na Moravě, kde je kontaktovali příslušníci odbojové organizace Rada tří. Po rekonvalescenci zahájili Pernický a Musil svou činnost: Pernický vyslechl obě znesvářené strany a o výsledku jednání informoval Londýn, dále potom vyhledávali vhodné plochy pro shoz materiálu a pomocí radiomajáku Eureka naváděli letadla přivážející další výsadky s materiálem. V této činnosti pokračovali až do osvobození, kterého se oba členové desantu dožili.