Nabíječka baterií

V dnešním světě se Nabíječka baterií stalo tématem velkého významu a zájmu širokého spektra lidí. Ať už kvůli svému dopadu na společnost, jeho významu v historii, jeho významu ve vědecké oblasti nebo jeho vlivu na kulturu, Nabíječka baterií upoutal pozornost akademiků, vědců, nadšenců a podobně. V tomto článku prozkoumáme různé aspekty Nabíječka baterií, od jeho počátků až po jeho dnešní dopad, analyzujeme jeho důsledky a význam v současném kontextu. Kromě toho prozkoumáme jeho vztah k jiným tématům a jeho vývoj v čase s cílem poskytnout kompletní a obohacující vizi Nabíječka baterií.

Nabíječka tužkových akumulátorů.

Nabíječka baterií je v elektrotechnice zařízení, které umožňuje nabíjet sekundární (chemické) články (akumulátory) tak, že jimi nechá procházet elektrický proud. Sekundární články (například olověný akumulátor, NiCd, NiMH, Li-Ion, Li-Po) jsou chemické zdroje elektrického proudu, kde může chemická reakce probíhat oběma směry (nabíjení a vybíjení). Při nabíjení je dodávána elektrická energie do článku, kde je uložena v podobě chemických vazeb, aby mohla být později uvolněna v podobě elektrického proudu.

Každý elektrický článek má dáno jmenovité napětí, od kterého je odvozeno nabíjecí napětí tak, aby při nabíjení nedošlo k poškození článku (například olověný akumulátor má 2 V na článek a nabíjecí napětí je 2,2 V na článek). Nabíječky baterií jsou obvykle určeny pro určitý druh akumulátoru, ale mohou být i univerzální (pro několik podobných typů akumulátorů). Nabíječky mohou používat zapojení konstantního zdroje proudu.

Související články

Externí odkazy