Multiplex C

V dnešní době je Multiplex C tématem, které v moderní společnosti získalo velký význam. Význam Multiplex C se odráží v různých oblastech každodenního života, od politiky po technologie, včetně kultury a vzdělávání. Multiplex C upoutal pozornost odborníků i laiků a podnítil hloubkové diskuse, výzkumy a analýzy. V tomto článku prozkoumáme dopad Multiplex C a jeho důsledky pro budoucnost, stejně jako názory a pohledy různých odborníků na toto téma. Prostřednictvím podrobné analýzy se budeme snažit lépe porozumět roli, kterou Multiplex C hraje v dnešní společnosti a jak může krátkodobě i dlouhodobě ovlivnit naše životy.

Multiplex C byl jedním z přechodných multiplexů DVB-T v České republice. 31. října 2008 přešel pod označení multiplex 4 jako definitivní multiplex. Byl zkušebně provozován společností Telefónica O2 Czech Republic (tou byl i nadále provozován jako multiplex 4 do roku 2012, kdy jej koupila společnost Digital Broadcasting). Dříve byl provozován Českým Telecomem prostřednictvím jeho dceřiné společnosti Omnicom.

V době své existence vysílal pouze na území Prahy (64. kanál) a Brna (25. kanál) a neměl stabilní obsah - probíhaly zde testy vysílání ve vysokém rozlišení a ve formátu MPEG-4 (stanice ČT1 a TV Nova).

Během své existence vysílal krátkodobě multiplex C i programy Óčko, brněnskou televizi TVb1 a teleshoppingový kanál TOP TV. Testováno bylo i hlasování v hitparádách Óčka a prodej pomocí interaktivní reklamy u TOP TV.[1]

Informace o vysílání po roce 2008 se nachází na stránce multiplex 4.

Reference