V moderním světě získal Mo'ed nebývalý význam. Od svého vzniku upoutal Mo'ed pozornost odborníků i fandů a stal se tématem zájmu širokého spektra lidí. V tomto článku podrobně prozkoumáme význam Mo'ed v různých kontextech a analyzujeme jeho vliv v různých oblastech společnosti. Prostřednictvím hloubkové analýzy zjistíme, jak Mo'ed ovlivnil způsob, jakým žijeme, pracujeme a máme vztahy. Kromě toho prozkoumáme současné trendy související s Mo'ed a její projekci do budoucna. Bezpochyby se Mo'ed prokázalo jako téma globálního významu, které hraje zásadní roli při utváření současného světa.
Mo'ed (hebrejsky מועד, doslova „stanovený čas“, tedy svátek) je druhý oddíl (seder) v tradičním uspořádání mišny, tosefty a talmudu, označovaném jako „šest oddílů “(šiša sdarim, „ŠaS“) a představujícím osnovu studia ústní tóry v tradičním židovském náboženském vzdělávání. Hlavním tématem oddílu je popis židovských svátků včetně šabatu a půstů a jejich předpisy.
Mo'ed je třetí nejkratší oddíl mišny. Skládá se z dvanácti traktátů:
Mezi svátky probíranými v mišně oddílu Mo'ed zcela chybí chanuka. Její pravidla jsou popsána v gemaře Babylónského talmudu traktátu Šabat v návaznosti na předpisy pro zapalování šabatových světel, neboť zapalování světel je jedním z nejvýraznějších zvyků a povinností svátku chanuka.
Jeruzalémský talmud má gemaru ke každému z traktátů, zatímco v Babylónském talmudu chybí v Šekalim. Nicméně ve většině tištěných vydání Babylónského talmudu je jeruzalémská gemara do Šekalim zahrnuta.
V tomto článku byl použit překlad textu z článku Moed na anglické Wikipedii.