Název Mnet Asian Music Awards je dnes bezpochyby velmi aktuálním tématem. V průběhu historie byl Mnet Asian Music Awards předmětem studia, debat a kontroverzí v různých oborech a disciplínách. Od vědy po literaturu, přes politiku a populární kulturu, Mnet Asian Music Awards zanechal ve společnosti nesmazatelnou stopu. V tomto článku prozkoumáme různé aspekty Mnet Asian Music Awards a prozkoumáme jeho dopad na dnešní svět a jeho význam pro budoucnost. Od svých počátků až po dnešní vývoj upoutal Mnet Asian Music Awards pozornost a představivost milionů lidí po celém světě.
Mnet Asian Music Awards (většinou zkracováno na MAMA) je jednou z hlavních ceremonií K-popu, která se koná každoročně v Jižní Koreji za účasti několika známých herců a idolů Mnet Media. Řadí se mezi nejdůležitější události v jihokorejském hudebním průmyslu a účastnilo se jich mnoho velmi známých a úspěšných K-popových hvězd jako Bi Rain, BoA, TVXQ, SS501, Super Junior, Big Bang, Girls' Generation, KARA, 2NE1, Wonder Girls a dalších umělců hudebně aktivních v Jižní koreji.
Předávání cen začalo v roce 1999 pod názvem „M.net KM Music Festival“ (MKMF) až do roku 2008.[1]
V roce 2009 byl název změněn na „M.net Asian Music Awards“. Došlo ke změně konceptu a způsobu správy hlasování jednotlivých cen. V roce 2009 bylo předávání hudebních cen vysíláno živě v Číně, Japonsku, Hongkongu a v Jihovýchodní Asii kanálem „Channel V“. Speciální hlavní událostí byla „Cena globálního umělce“.
V roce 2010 se konal M.net Asian Music Festival mimo Jižní Koreu v Benátském resortu v Macau.[2]
V roce 2011 se konalo předávání cen na singapurském stadionu a vystoupili na něm hvězdy apl.de.ap a will.i.am z The Black Eyed Peas, Dr. Dre, Snoop Dogg a Koda Kumi.[3]
Best Asian Artist Japan: AKB48 – „Uza“