Mark Levin

Tento článek se bude zabývat tématem Mark Levin, které je dnes velmi důležité. Mark Levin je téma, které vyvolalo velký zájem v různých oblastech, od politiky po vědu, přes kulturu a společnost obecně. V průběhu historie byl Mark Levin předmětem studia a debat, vyvolával protichůdné názory a podněcoval hluboké úvahy o jeho dopadu na každodenní život. V tomto smyslu je nezbytné podrobně analyzovat různé aspekty související s Mark Levin, zabývat se jeho důsledky a důsledky, stejně jako možná řešení, která mohou nastat v důsledku jeho přítomnosti. Hlavním cílem tohoto článku je proto poskytnout široký a aktualizovaný pohled na Mark Levin s cílem podpořit kritické a konstruktivní úvahy o tomto velmi relevantním tématu.

Mark Levin
Rodné jménoMark Reed Levin
Narození21. září 1957 (67 let)
Filadelfie
BydlištěErdenheim
Elkins Park
Okres Loudoun
Alma materCheltenham High School (do 1974)
Temple University (do 1977)
Temple University Beasley School of Law (do 1980)
Povolánírozhlasový moderátor, advokát, autor, spisovatel, státní úředník, novinář, televizní moderátor a šéfredaktor
ZaměstnavateléFox News
Fox Nation
Politická stranaRepublikánská strana
ChoťJulie Strauss Levin
Funkcenáčelník štábu (od 1987)
předseda (Landmark Legal Foundation)
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Mark Reed Levin (* 21. září 1957 Filadelfie) je americký právník, spisovatel a rozhlasový moderátor. Moderuje vlastní syndikovanou talk show The Mark Levin Show, a talk show Life, Liberty & Levin na Fox News.

Levin dříve pracoval pro vládu Ronalda Reagana a byl ředitelem kanceláře ministra spravedlnosti Edvina Meeseho. Je bývalým prezidentem nadace Landmark Legal Foundation, autorem řady bestsellerů na žebříčku New York Times a píše komentáře na aktuální témata pro mediální společnosti jako National Review Online. Od roku 2015 byl šéfredaktorem časopisu Conservative Review[1] a je znám pro své výbušné komentáře.[2]

Mediálními společnostmi New York Times, CNN a Politico je charakterizován jako pravicový komentátor.[3][4][5] Často kritizuje stanoviska politiků Demokratické strany i vlažných členů strany Republikánské. V prezidentských republikánských primárkách roku 2016 zprvu podporoval Teda Cruze, ale později podpořil Trumpovu nominaci,[6] a poté, co se Trump ujal úřadu prezidenta, se stal jeho silným příznivcem.[7]

Odkazy

Reference

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Mark Levin na anglické Wikipedii.

  1. Mark Levin Tapped as Editor-in-Chief of Conservative Review . . Dostupné v archivu pořízeném dne January 30, 2016. (anglicky) 
  2. BERRY, Jeffrey M.; SOBIERAJ, Sarah. The Outrage Industry: Political Opinion Media and the New Incivility. Oxford, New York: Oxford University Press 288 s. Dostupné online. ISBN 978-0-19-049846-7. 
  3. STELTER, Brian. Trump's wiretap claim: How a conspiracy theory got its start . 2017-03-06 . Dostupné online. 
  4. RAJU, Manu. Graham takes on conservatives. Politico. July 24, 2009. Dostupné online . 
  5. GRYNBAUM, Michael M. Fox News to Bolster Its Conservative Lineup With Mark Levin. The New York Times. November 21, 2017. Dostupné online . ISSN 0362-4331. (anglicky) 
  6. CHAITIN, Daniel. Mark Levin: 'I'm gonna wind up voting for Donald Trump'. The Washington Examiner. September 6, 2016. Dostupné online . 
  7. SCHWARTZ, Jason. Fox adds another pro-Trump host. Politico. 2017-11-21. Dostupné online . 

Externí odkazy

  • Obrázky, zvuky či videa k tématu Mark Levin na Wikimedia Commons