Madagaskarská vlajka

Téma Madagaskarská vlajka upoutalo pozornost vědců, výzkumníků i nadšenců. Jeho dopad se projevil v různých oblastech, od vědy a techniky po politiku a populární kulturu. V průběhu let se stal tématem debat a diskuzí, generuje protichůdné názory a kontroverzní teorie. V tomto článku se hluboce podíváme na Madagaskarská vlajka a prozkoumáme jeho důsledky v dnešním světě. Od jeho počátků až po jeho současný dopad se ponoříme do fascinujícího světa Madagaskarská vlajka a objevíme, jak formoval naše vnímání a chápání světa kolem nás.

Užití vlajkyZlevadoprava Madagaskarská vlajka
Poměr stran: 2:3

Vlajka Madagaskaru je odvozená z vlajky kmene Hovo. Má bílý svislý pruh u žerdi (zabírá třetinu délky vlajky) a dva vodorovné pruhy v červené a zelené barvě.[1]

Bílá barva symbolizuje čistotu ideálů, červená nezávislost, zelená naději ve šťastnou budoucnost. Bílá a červená barva byly už v 19. století na vlajce madagaskarského království Hovů, zelená reprezentuje obyvatele pobřeží. Bílá spojuje s knížecím rodem Volafotsů, červená s rodem Volamenů ze 17. století.

Historie

Vlajka vznikla v roce 1958, o rok později byla schválená ústavně.

Historické prezidentské vlajky

V roce 1959 byla pro prvního madagaskarského prezidenta Philiberta Tsiranana (tehdy ještě autonomní republiky) schválena první vlajka. Po roce byla v již samostatné republice schválena pro stejného prezidenta nová personalizovaná vlajka. Vlajky madagaskarských prezidentů se s osobou prezidenta mění a liší se i lícové a rubové strany.

Odkazy

Reference

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Vlajka Madagaskaru na slovenské Wikipedii.

Související články

Externí odkazy