V dnešním světě je Lukáš Veverka tématem, které upoutalo pozornost milionů lidí po celém světě. Od svého dopadu na společnost až po důsledky pro globální ekonomiku, Lukáš Veverka je předmětem debat a sporů. S technologickým pokrokem a změnami v komunitách převzal Lukáš Veverka vedoucí roli v každodenním životě lidí. V tomto článku prozkoumáme různé aspekty Lukáš Veverka, analyzujeme jeho vliv na různé aspekty společnosti a prozkoumáme možné důsledky pro budoucnost.
BcA. Lukáš Veverka | |
---|---|
![]() | |
Narození | 31. května 1982 (42 let) Chrudim |
Alma mater | Vysoké učení technické v Brně |
Povolání | designér, režisér, výtvarník, grafik a motion graphic designer |
Webová stránka | parasite |
Některá data mohou pocházet z datové položky. |
Lukáš Veverka (* 31. května 1982) je český režisér a motion designér znělek televizních pořadů a reklamních spotů.
Rok po maturitě na Střední umělecké škole grafické v Jihlavě byl přijat do ateliéru Grafického designu na Fakultě výtvarných umění v Brně. V roce 2005 vyhrál s krátkým filmem 5-HTT cenu Film Reflection na festivalu FreshFilmFest v Karlových Varech. Bakalářské studium zakončil prací na téma Televizní grafika (vizuál studentské televize: znělky, servisní grafika, atd). Následně absolvoval tříměsíční stáž v interaktivním týmu holandského studia Dumbar. V roce 2007 pracoval v České televizi na projektu redesignu jako art-director kanálu ČT4 Sport. Mezi lety 2006 až 2008 působil jako pedagog Motion Designu na Vyšší odborné škole v Jihlavě.
V letech 2008 až 2010 organizoval ve svém brněnském bytě program oborových workshopů Pellico5.[1]
Od roku 2017 vysílá na platformě Twitch pravidelné nedělní oborové rozhovory s kolegy z oblasti designu, videa, režie, motion designu a pod. nazvané Design Talk.
Jako motion designér realizoval řadu motion-design projektů pro televizní kanály jako MTV, Nova, Prima, Česká televize, Prima Cool, Nova Action, nebo Prima Zoom. V roce 2013 vytvořil redesign pro hudební televizi Óčko. Za tuto práci byl Lukáš Veverka nominovaný v kategorii Best Channel Design na Promax/BDA v Paříži.[2] Za práci na vizuálu filmu Já, Olga Hepnarová získal v roce 2016 ocenění Český lev za nejlepší filmový plakát.
Jako režisér realizoval spoty pro klienty jako Philips, Lego, Vodafone, Blesk Mobil, ČSOB, Člověk v tísni, nebo Amnesty International.
Pro televizi Stream.cz zrealizoval v průběhu let 2010 az 2018 celou řadu znělek a vizuálu pořadů jako Kazmova OneManShow, Praha vs Prachy, A dost a další...
Jako výtvarník a supervizor vizuálních efektů se podílel na celovečerním filmu Krásno (režie Ondřej Sokol), na filmu Já, Olga Hepnarová (režie Tomáš Weinreb a Petr Kazda) a na filmové pohádce Řachanda (režie Marta Ferencová) kde zároveň režíroval druhý štáb.
V roce 2018 natočil volební spot pro prezidentského kandidáta Michala Horáčka.[3], vytvořil nový vizuál pro youtubera StandaShow.[4][5] Realizoval dva klipy pro Tipsport do série Jen dohromady jsme sport, v prvním účinkují Barbora Hermannová a Markéta Sluková[6], v druhém Ester Ledecká.[7] a spot Nechte se unést! pro festival Febiofest.[8]
Ve stejném roce zakládá společně s Pavlem Kacerlem a Matějem Suchým studio Smashbuster Archivováno 12. 10. 2020 na Wayback Machine., ve kterém se zabývají gamefikací reality. Vytvořili projekty Baby Groot Archivováno 1. 10. 2020 na Wayback Machine., Spider-Jam Archivováno 1. 10. 2020 na Wayback Machine. a LivePenalty Archivováno 1. 10. 2020 na Wayback Machine..
V roce 2019 vytvořil spot Jedny oči nestačí pro festival Febiofest[9], v současné době také realizuje intro pro českého streamera ArcadeBulls alias Oldřicha Štěrbu, jehož hlavní součástí je animatronic býk, postavený z herních komponent. Tento projekt je jedinečný v tom, že komunita streamera mohla poslat své komponenty. Celý proces tvorby intra vysílal na svém Twitch kanále.[10]
Jeho práce byly prezentovány na výstavách jako je Bienále Grafického Designu v Brně nebo Trienále plakátu v Trnavě. Objevily se také v odborných časopisech jako je Font, Typo nebo Computer Arts.