Leighovo světlo

V dnešním světě se Leighovo světlo stal tématem velkého významu a diskuzí v různých oblastech. Význam Leighovo světlo v posledních letech roste a probouzí zájem odborníků a profesionálů z různých oborů. Vzhledem k tomu, že Leighovo světlo stále získává pozornost, je zásadní porozumět jeho dopadu na společnost a prozkoumat potenciální důsledky, které má na globální úrovni. V tomto článku se ponoříme do významu a důležitosti Leighovo světlo, analyzujeme jeho význam v různých kontextech a nabídneme širokou představu o jeho vlivu dnes.

Leighovo světlo

Leighovo světlo (zkracováno L/L) je speciální světlomet, používaný za 2. světové války britskými protiponorkovými letouny. Vynalezl jej Humphrey de Verd Leigh a od poloviny roku 1942 bylo s úspěchem používáno v boji proti německým ponorkám.

Jednalo se o mohutný světlomet o průměru 610 mm, jehož svítivost byla 22 mil. cd. Byl používán v poslední fázi útoku na ponorku, která byla předtím lokalizována radarem. Světlo umožnilo přesné a rychlé zacílení hlubinných bomb, takže obvykle byla ponorka zničena ještě ve fázi ponořování. Oslnivé světlo také velmi ztěžovalo míření posádce ponorky, která by se případně chtěla bránit.

Externí odkazy