Kukačka rýhozobá

V dnešní době je Kukačka rýhozobá tématem, které ve společnosti získalo zvláštní význam. Po léta vyvolává velký zájem o různé oblasti, od politiky po technologie, včetně kultury a vědy. Kukačka rýhozobá hluboce ovlivnila životy lidí, jejich přesvědčení a jejich činy. V tomto článku podrobně prozkoumáme různé aspekty související s Kukačka rýhozobá a jeho vliv na naši současnou situaci. Od svého vzniku až po možné budoucí důsledky je Kukačka rýhozobá tématem, které nenechává nikoho lhostejným a které si zaslouží hloubkovou analýzu.

Jak číst taxoboxKukačka rýhozobá
alternativní popis obrázku chybí
Kukačka rýhozobá
Stupeň ohrožení podle IUCN
málo dotčený
málo dotčený[1]
Vědecká klasifikace
Říšeživočichové (Animalia)
Kmenstrunatci (Chordata)
Podkmenobratlovci (Vertebrata)
Třídaptáci (Aves)
Podtřídaletci (Neognathae)
Řádkukačky (Cuculiformes)
Čeleďkukačkovití (Cuculidae)
Rodkukačka (Crotophaga)
Binomické jméno
Crotophaga sulcirostris
Swainson, 1827
Areál rozšíření
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Kukačka rýhozobá (Crotophaga sulcirostris) je velký pták z řádu kukaček vyskytující v rozmezí od jižního Texasu a středního Mexika až po severní Kolumbii, Venezuelu, EkvádorPeru.

Dorůstá 34 cm a váží 70–90 g. Je celá černá se silným, velkým, rýhovaným zobákem (odtud název) a velmi dlouhým ocasem, který se svou délkou vyrovná téměř celému zbytku těla.

Jejím přirozeným biotopem jsou zcela nebo částečně otevřené krajiny, zejména pak pastviny, savany a sady. Je všežravá, živí se hmyzem, semeny a ovocem.

Žije v malých a vysoce teritoriálních skupinách o jednom až pěti párech, které svá vejce kladou do společného hnízda a společně se podílí i na jejich inkubaci a následné péči o mláďata.

Reference

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Groove-billed Ani na anglické Wikipedii.

  1. The IUCN Red List of Threatened Species 2021.3. 9. prosince 2021. Dostupné online. .

Externí odkazy