Kandidátka bojovníků

V dnešním světě je Kandidátka bojovníků téma velkého významu a zájmu širokého publika. Ať už se jedná o vlivnou osobu, sociální problém, důležité datum nebo aktuální téma, Kandidátka bojovníků upoutal pozornost mnoha lidí v různých kontextech. V tomto článku důkladně prozkoumáme všechny aspekty a aspekty související s Kandidátka bojovníků s cílem poskytnout širší a komplexnější pohled na toto téma. Od jeho vzniku až po jeho dopad na společnost se budeme zabývat relevantními detaily, které přispějí k obohacení znalostí a porozumění Kandidátka bojovníků. V tomto směru se ponoříme na cestu objevování a zkoumání, která nám umožní ponořit se do důležitosti a relevance Kandidátka bojovníků v dnešním světě.

Kandidátka bojovníků
רשימת הלוחמים
Datum založení1949
Datum rozpuštění1951
PředsedaNatan Jelin-Mor
Ideologiesionismus, nacionalismus
Oficiální webhttp://www.knesset.gov.il/faction/eng/FactionPage_eng.asp?PG=94
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Kandidátka bojovníků (hebrejsky: רשימת הלוחמים, Rešimat ha-lochmim) je bývalá izraelská politická strana existující v letech 1949–1951.

Okolnosti vzniku a ideologie strany

Strana byla založena jako platforma členů židovské vojenské organizace Lechi, která působila na území Izraele před rokem 1948 a byla teroristickou, radikální skupinou. Se vznikem státu Izrael byly dílčí vojenské organizace rozpuštěny a sloučeny do izraelské armády. Skupina bývalých členů Lechi pak založila politickou stranu, která uspěla ve volbách do Knesetu roku 1949. Kandidátní listinu vedl Natan Jelin-Mor, který byl ale v té době ve vězení, kde si odpykával osmiletý trest odnětí svobody za podíl na atentátu na Folke Bernadotta. Poté, co jím vedená strana ve volbách získala 1,2 % hlasů a jeden mandát (právě pro Natana Jelin-Mora), byl propuštěn z vězení a stal se poslancem Knesetu. Strana podporovala stranu Cherut při neúspěšném hlasování o nedůvěře vládě Davida Ben Guriona v otázce dohod o příměří. Ve volbách do Knesetu roku 1951 strana nekandidovala.

Odkazy

Reference

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Fighters' List na anglické Wikipedii.


Externí odkazy