Joseph Paxton

V dnešním článku budeme hovořit o Joseph Paxton, dnes velmi důležitém tématu. Joseph Paxton je téma, které upoutalo pozornost mnoha lidí po celém světě, protože je relevantní v různých aspektech společnosti. Díky svému dopadu na ekonomiku, politiku, technologie, kulturu, mimo jiné, se Joseph Paxton ukázalo jako téma, které nezůstane bez povšimnutí. V tomto článku budeme analyzovat různé pohledy na Joseph Paxton, stejně jako jeho vývoj v čase a jeho vliv na každodenní život. Kromě toho prozkoumáme některé konkrétní příklady toho, jak Joseph Paxton změnil způsob, jakým čelíme různým výzvám v našem každodenním životě. Joseph Paxton je bezpochyby téma, které nás vyzývá k zamyšlení a otevření naší mysli novým nápadům a přístupům. Nenechte si ujít tento zajímavý článek o Joseph Paxton!

Sir Joseph Paxton
Narození3. srpen 1803
Spojené království Bedfordshire, Spojené království
Úmrtí8. červen 1865
Spojené království Sydenham, Londýn, Spojené království
Místo pohřbeníSpojené království Edensor, Derbyshire
Znám jakoarchitekt Křišťálového paláce, šlechtitel Cavendish banana
ChoťSarah Bown
Funkcečlen 16. parlamentu Spojeného království (1854–1857)
Člen 17. parlamentu Spojeného království (1857–1859)
Člen 18. parlamentu Spojeného království (1859–1865)
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Sir Joseph Paxton (3. srpen 1803 Bedfordshire8. červen 1865 Londýn) byl britský architekt, zahradník a poslanec Parlamentu Spojeného království. Pravděpodobně nejznámější jeho stavbou je Křišťálový palác, který navrhl a postavil v letech 18501851 pro potřeby První mezinárodní výstavy v Londýně.

V mládí se však kromě architektury věnoval také zahradnictví, kde dosáhl největšího úspěchu v roce 1834 vyšlechtil ve vlastnoručně navrženém skleníku banánovou odrůdu, kterou pojmenoval po hraběti Cavendishovi. Tato odrůda se stala nejkonzumovatelnější odrůdou v západním světě a sir Paxton za ní získal o rok později, v roce 1835, medaili Královské zahradnické společnosti.

Joseph Paxton má v Mezinárodním rejstříku jmen rostlin zkratku Paxton.[1]

Sir Paxton zemřel ve svém domově v Rockhills v londýnské čtvrti Sydenham 8. června 1865 a je pohřben na hřbitově u kostela Sv. Petra v Edensoru. Jeho žena Sarah ho přežila o šest let.

Reference

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Joseph Paxton na anglické Wikipedii.

  1. BRUMMITT, Richard Kenneth; POWELL, C. E. Authors of Plant Names. Kew: Royal Botanical Gardens, 1992. Dostupné online. ISBN 1-84246-085-4. (anglicky) Mezinárodní rejstřík jmen rostlin je zapracován do seznamu botaniků a mykologů dle zkratek. 

Externí odkazy

  • Obrázky, zvuky či videa k tématu Joseph Paxton na Wikimedia Commons