Jean-Marie Maury

V dnešním světě je Jean-Marie Maury tématem, které vyvolalo velký zájem a diskuse v různých sférách společnosti. S rostoucí důležitostí Jean-Marie Maury v každodenním životě je nezbytné porozumět jeho důsledkům a důsledkům, abychom jej mohli účinně řešit. V tomto článku prozkoumáme různé aspekty Jean-Marie Maury, analyzujeme jeho dopad v různých oblastech a nabídneme perspektivy, které přispívají k obohacení znalostí o tomto tématu. Od svého vzniku až po dnešní vývoj je Jean-Marie Maury nadále relevantním tématem, které si zaslouží naši pozornost a zamyšlení.

Jeho Excelence
Jean-Marie Maury
Arcibiskup remešský
Církevřímskokatolická
Provincieremešská
Arcidiecézeremešská
SídloRemeš
Svěcení
Biskupské svěcení3. února 1958
světitel kardinál Pierre Gerlier
Osobní údaje
Datum narození22. května 1907
Místo narozeníAgen, FrancieFrancie Francie
Datum úmrtí5. ledna 1994
Místo úmrtíFrancieFrancie Francie
Vyznánířímskokatolické
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Émile André Jean-Marie Maury (22. května 1907, Agen5. ledna 1994) byl francouzský římskokatolický kněz, vatikánský diplomat a 106. arcibiskup remešský.

Život

Jean-Marie byl na kněze byl vysvěcen 29. června 1932. Byl boskupem koadjutorem Pierra-Marie Théasea v tarbesko-lurdské diecézi. Biskupské svěcení přijal 3. února 1958. Dne 8. července 1959 byl jmenován titulárním arcibiskupem Laodicea ad Lycum a zahájil svou diplomatickou kariéru. Působil jako apoštolský nuncius v Senegalu, Kongu, Rwandě a Burundi. Dne 25. června 1968 byl jmenován arcibiskupem remešským. Tento úřad zastával do 16. prosince 1972, kdy z důvodu nemoci na svůj úřad rezignoval.

Odkazy

Reference

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Jean-Marie Maury na francouzské Wikipedii.

Externí odkazy

106. arcibiskup remešský
Předchůdce:
François Marty
19681972
Jean-Marie Maury
Nástupce:
Jacques Ménager