V dnešním světě je Hokejová hůl tématem, které upoutalo pozornost milionů lidí po celém světě. Ať už kvůli svému historickému významu, jeho dopadu na současnou společnost nebo jeho vlivu na populární kulturu, Hokejová hůl je fenomén, který vyvolal debaty, obdiv a kontroverze. V tomto článku prozkoumáme různé aspekty Hokejová hůl, analyzujeme jeho důležitost v různých oblastech a prozkoumáme, jak se vyvíjel v průběhu času. Hokejová hůl je téma, které nenechává nikoho lhostejným, od jeho objevení na veřejné scéně až po jeho rozmanité interpretace a jeho relevance zůstává hmatatelná i dnes.
Hokejová hůl neboli hokejka je část základní výstroje hokejových sportů, kterou hráči drží v rukách a snaží se s ní dostat puk či míč do brány. Hokejky jsou jak pro leváky, tak pro praváky a dělí se na dětské, juniorské a seniorské.
Hole pro lední hokej jsou dnes vyráběny výhradně z kompozitu, ale dříve bylo také velmi rozšířeno dřevo. Na dnešních hokejkách se zkoumá hlavně záhyb (P28, P92) a tvrdost (tzv. flex 50-80). Do hokejových holí proniklo několik značek (Bauer, CCM, Warrior, Fischer, Reebok, Winnwell), z nichž převládají Bauer (Vapor FlyLite) a CCM (Jetspeed FT Ghost), u brankářských hokejek i Winnwell (GXW3 SR).
Nejstarší hokejová hůl byla vyrobena mezi lety 1835 až 1838 z javorového dřeva.
Hokejové hole ze dřeva bývají nejčastěji vyráběny v severských zemích (Finsko a Švédsko) a to z osiky a břízy. Hokejky ze dřeva jsou oproti kompozitním výrazně levnější a proto jsou vhodné pro začátečníky, nebo pro lidi, kteří nechtějí do hokeje investovat mnoho peněz.
Jsou vhodné pro aktivní hráče, kteří vyžadují lehkost a pružnost hole. Jsou tvořeny z kompozitu, čím více ho v sobě hokejka má, tím větší je výkonnostní třída hole.