Galla Gaulo

V dnešním světě se Galla Gaulo stalo tématem velkého významu a zájmu lidí všech věkových kategorií a profesí. Od svého vzniku upoutá Galla Gaulo pozornost společnosti díky svému vlivu na různé aspekty každodenního života. Jak se technologický a vědecký pokrok neustále vyvíjí, Galla Gaulo je prezentován jako základní prvek, který je přítomen ve všech sférách společnosti. Jeho vliv je nepopiratelný a jeho význam je evidentní v různých kontextech, od populární kultury po globální ekonomiku. V tomto článku prozkoumáme význam Galla Gaulo a jeho dopad na dnešní svět.

Galla Gaulo
Narození8. století
Úmrtí756
Povolánípolitik
RodGaulo
Funkcebenátský dóže (755–756)
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Galla Gaulo (??) byl dle tradice pátým benátským dóžetem. Byl zvolen na trůn po sesazení a oslepení předchozího dóžete, Teodata Ipato.
Galla se stal dóžetem v době, kdy v Benátkách proti sobě stály tři politické frakce: pro-byzantská frakce podporující dóžete a udržující úzké vztahy s Byzancií; pro-franská frakce sympatizující s vládci Galie a republikánská frakce prosazují co možná největší nezávislost Benátek na jiných mocnostech. Galla Gaulo byl pravděpodobně nakloněn pro-franské frakci. Stěží však udržel trůn jeden rok a byl sesazen, oslepen a vypovězen, stejně jako jeho předchůdce. Je považován za zakladatele rodu Barozzi.

Odkazy

Reference

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Galla Gaulo na anglické Wikipedii.

Literatura

  • Norwich, John Julius: A History of Venice, 1982

Externí odkazy

  • Obrázky, zvuky či videa k tématu Galla Gaulo na Wikimedia Commons
Předchůdce:
Teodato Ipato
Znak z doby nástupu Benátský dóže
755756
Znak z doby konce vlády Nástupce:
Domenico Monegario