Bohuslav Ungrád

Téma Bohuslav Ungrád je tématem, které upoutalo pozornost tolika lidí po celém světě. Od svého vzniku v dávných dobách až po svůj význam v moderní společnosti si Bohuslav Ungrád v průběhu let udržel svůj význam. V tomto článku prozkoumáme různé aspekty související s Bohuslav Ungrád, od jeho dopadu na každodenní život až po jeho vliv na populární kulturu. Doufáme, že prostřednictvím podrobné analýzy objevíme nové poznatky a lépe pochopíme roli Bohuslav Ungrád v našich životech. Toto téma nepochybně zůstane aktuální i v nadcházejících letech a my se rádi ponoříme do jeho studia.

Bohuslav Ungrád
poslanec České národní rady
Ve funkci:
1969 – 1971
poslanec Federálního shromáždění (SN)
Ve funkci:
1969 – 1971
Stranická příslušnost
ČlenstvíKSČ

Narození23. ledna 1918
Úmrtísrpen 1997 (ve věku 79 let) nebo 28. srpna 1997 (ve věku 79 let)
Místo pohřbeníhřbitov Borohrádek
Profesepolitik
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Bohuslav Ungrád (23. ledna 1918[1] – srpen 1997[zdroj⁠?!]) byl český a československý politik Komunistické strany Československa, poslanec České národní rady a Sněmovny národů Federálního shromáždění za normalizace.

Biografie

K roku 1969 se uvádí původní profesí coby dentista, bytem Žamberk. Získal státní dentistickou zkoušku a pracoval jako dentista a zástupce přednosty stomatologického oddělení polikliniky v Žamberku. V době svého nástupu do parlamentu byl poslancem východočeského KNV a předsedou Krajského výboru Národní fronty. Byl nositelem vyznamenání Za zásluhy o výstavbu a titulu Průkopník socialistické práce.[2]

Po provedení federalizace Československa usedl v lednu 1969 do Sněmovny národů Federálního shromáždění. Do federálního parlamentu ho nominovala Česká národní rada, kde rovněž zasedal. Ve FS setrval do konce funkčního období, tedy do voleb v roce 1971.[3]


Odkazy

Reference

  1. Bohuslav Ungrád . Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky . Dostupné online. 
  2. Návrh poslanců dr. Štrougala, dr. Kučery, Pospíšila, Erbana, dr. Císaře a druhů na volbu sedmdesáti pěti poslanců Sněmovny národů Federálního shromáždění podle čl. 147 písm. b) ústavního zákona č. 143/1968 Sb., o československé federaci . Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky . Dostupné online. 
  3. jmenný rejstřík . Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky . Dostupné online. 

Externí odkazy