Záhyby hraduVšechny poznatky, které lidé za staletí nashromáždili o Záhyby hradu, jsou nyní k dispozici na internetu a my jsme je pro vás shromáždili a uspořádali co nejpřístupnějším způsobem. Chceme, abyste měli rychlý a efektivní přístup ke všem informacím o Záhyby hradu, které chcete vědět, aby vaše zkušenost byla příjemná a abyste měli pocit, že jste skutečně našli informace o Záhyby hradu, které jste hledali.

Pro dosažení našich cílů jsme se snažili nejen získat co nejaktuálnější, nejsrozumitelnější a nejpravdivější informace o Záhyby hradu, ale dbali jsme také na to, aby design, čitelnost, rychlost načítání a použitelnost stránky byly co nejpříjemnější, abyste se mohli soustředit na to podstatné, znát všechny dostupné údaje a informace o Záhyby hradu, aniž byste se museli starat o cokoli dalšího, o to jsme se již postarali za vás. Doufáme, že jsme dosáhli svého cíle a že jste našli informace, které jste chtěli o Záhyby hradu. Proto vás vítáme a vyzýváme, abyste si i nadále užívali používání scientiacs.com.

Záhyby hradu
Castlefolds, Great Asby Scar - geograph.org.uk - 612587.jpg
Castle Folds sídlí v Eden
Záhyby hradu
Záhyby hradu
Umístní v Edenu v Cumbrii
Castle Folds sídlí v Cumbria
Záhyby hradu
Záhyby hradu
Umístní v Cumbria , Anglie
Umístní
Referenní míka Cumbria , Anglie NY6501409305
Souadnice 54 ° 28'41 N 2 ° 32'25 W / 54,47808 ° N 2,54029 ° W / 54,47808; -2,54029
Typ chata kruh osídlení a shieling
Djiny
Období ímská Británie
Ureno 8. prosince 1938
Referenní íslo 1011141

Castle Folds or Castlesteads byla ímsko-britská zdná osada na Great Asby Scar - oblast vápencového chodníku ve farnosti Asby v Cumbrii v Anglii. Ve stedovku to bylo pouíváno jako shieling - doasný letní úkryt. Nyní je v ruinách, ale je chránn jako plánovaná památka .

Konstrukce

Osada pokrývala vtinu malého pahorku na vápencovém chodníku jizvy. Vtinu pahorku obklopoval zdný výbh a na západní stran prodlouily osm stop vysoké stny strmý sráz pahorku, aby vytvoily významnou pekáku. Uzavená oblast je asi 1,25 akr. Ve stnách ohrady bylo zabudováno asi tucet kamenných chatrí, take centrální prostor byl otevený.

Ze byla postavena z ortostat - stojatých kamenných desek -, které uzavíraly sutiny. Parapet by z výky vykreslení stny asi tináct stop celkem - srovnatelné se standardním Roman Vallum . Konstrukce stn a chatrí není ímského vzoru a RG Collingwood navrhl, e toto byl píklad castella Brigantum (pevnosti Brigantes ), které se objevují v díle Juvenal .

Znaná ze, nadmoská výka a okolní kamenná dlaba zpsobily, e osada byla dobe opevnná a lépe chránná ne jiná srovnatelná sídla, jejich cílem bylo pouze odradit lehké nájezdy a krádee zásob. Vnjí desky ve spodní ásti zdi byly vechny vytreny, co naznauje, e ze byla zniena nepátelským jednáním.

Pozdjí stedovká shieling byl obdélník asi 24 x 10 yard (22 x 9 metr ) vedle jiní zdi. Tam byla dlicí stna, která vedla do dvou místností.

Reference

Dalí tení

NJ Higham; GDB Jones (1975), Frontier, Forts and Farmers: Cumbrian Aerial Survey 19745, Archaeological Journal , 132 (1): 1653, doi : 10,1080 / 00665983.1975.11077578


Opiniones de nuestros usuarios

Beata Dvořák

Nevím, jak jsem se dostal k tomuto článku o Záhyby hradu, ale moc se mi líbil.

Emil Fišerová

Tento příspěvek na Záhyby hradu mi pomohl na poslední chvíli dokončit práci na zítřek. Už jsem se viděl, jak zase používám Wikipedii, což nám učitelka zakázala. Díky za záchranu.

Eliska Růžička

Informace poskytnuté o proměnné Záhyby hradu jsou pravdivé a velmi užitečné. Dobrý.

Bohdan Volfová

Opravit. Poskytuje potřebné informace o Záhyby hradu.